| zuzy_8969 a întrebat:

Qm pot uita un baiat la care am tinut mult?

2 răspunsuri:
| seby8873 a răspuns:

Am o metoda pentru tine doar sa ai rabdare sa citesti si sa intelegi cat mai mult din cele spuse: Indiferent ca tu esti cea care se desparte, sau nu, o despartire este intotdeauna dureroasa. Chiar daca simti ca niciodata nu vei trece peste asta.
1. Suna-ti toti prietenii, chiar si pe cei pe care i-ai ignorat atat timp cat erai implicat in relatie si faceti planuri imediat. Nu e momentul potrivit de a fi singur.

2. Ingaduie-ti timp sa-ti lingi ranile, sa-ti amintesti de vremurile bune de alta data, pentru a pasi spre viitor increzator.

3. Realizeaza ca aceasta tristete va trece.

4. Ocupa-ti timpul si distrage-ti atentia facand altceva. Niste filme bune, sport in grup, un cd cu muzica preferata, o seara cu prietenii, te vor face sa te gandesti la altceva.

5. Daca te simti singur mergi la un masaj, in weekend pleaca la munte cu niste prieteni, sau fa orice altceva te binedispune.

6. Incepe sa iti dai intalniri cand esti pregatit.

7. Analizeaza ce nu a mers bine in relatia voastra, numai dupa ce ti-ai recapatat stima de sine.

8.Aminteste-ti partea buna a relatiei si bucura-te de noa directie pe care ti-o ofera viata. Schimbarea poate fi benefica si extraordinara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata te inteleg perfect. dar la mine baiatul care imi place e de la mine invata la aceiasi scoala cu mine si cand il vad ma intristez.