| Tudoritaaa a întrebat:

Rămân gravida la menstruație?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Nu. Trebuie să fi la ovulație ca să poți rămâne gravidă. Ai o șansă una la un milion să zicem, dacă ai ciclu menstrual foarte neregulat și nu știi când apare ovulația niciodată. Sau sa faci sex cu finalizare înăuntrul vaginului în ultima zi de sângerare, și să zicem că supraviețuiesc spermatozoizii până la ovulație, dar la fel, șanse una la un milion să se întâmple asta.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti ramane gravida si la menstruatie!
Dr. Sava Tamara confirma acest lucru:
https://www.instagram.com/reel/Cn_4zwCpXJx/

| orailibrail a răspuns (pentru Violleta2022):

Vorbesti prostii

| Violleta2022 a răspuns (pentru orailibrail):

Ia de invata si tu, ca prostia si ignoranta te va afecta in viitor!
Un medic ginecolog explica cum se poate ramane gravida la menstruatie:
https://www.instagram.com/reel/Cn_4zwCpXJx/

| Madaxo97 a răspuns (pentru Violleta2022):

E adevărat ce zice doamna doctor, si eu o urmăresc, mai spune într-un alt video ca se poate doar dacă femeia are un ciclu foarte scurt de mai puțin de 24 zile, astfel ovulație apare mai devreme și în caz de face sex în ultima zi de menstruatie și spermatozoizii supraviețuiesc până la ovulație, se poate rămâne gravidă, dar astfel de cazuri sunt foarte foarte rare, nu e cazul să speriem fata, dacă are un ciclu menstrual regulat de 26-32 zile, e imposibil să rămână gravidă la menstruație, ovulația va fi în zilele 14-16, nicio șansă să supraviețuiască atât spermatozoizii. Oricum din întrebarile ei anterioare, a făcut doar peeting, deci nu rămâne oricum gravidă de la așa ceva mai ales la menstruație.

Răspuns utilizator avertizat