| anonim_4396 a întrebat:

Relatia noastra e segreta. ieri am implinit 5 luni de cand sunt impreuna cu el. faza e ca am fost azi la scoala si s-a intalnit cu prietenii lui "jmecheri" care formeaza gasca aia invidiata de toti. faza e ca prietenii lui ma iau in ras, fac glume pe seama mea, etc, chiar daca sunt mai putin dotati mintal ca mine nu conteaza. ei ma iau in ras iar el le face jocul. i-am lasat un mass cu tot ce aveam pe suflet. i-am spus ca m-a dezamagit. oare am facut bine? ce voi face in continuare? funda si voturi

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

In primul rand parerea mea este ca daca el tinea atat de mult la tine nu il deranja prea tare daca stiau si ceilalti ca sunteti impreuna. Faptul ca el le facea jocul prietenilor lui ar trebui sa fie unul foarte clar pentru tine"si anume ca NU TE MERITA"un simplu mass nu-l poate face sa-si dea seama cat de mare e greseala luihappytongue el cum s-ar simti daca i-ai face si tu sau prietenele tale la fel? incearca sa-l pui fata-n fata cu problema aceasta exact cum o vezi tu ca sa poata intelege exact prin ce treci tu.pur si simplu incearca sa fii indiferenta cu el; sa nu-l bagi in seama; si chiar sa-l iei peste picior cand incearca sa vorbeasca cu tine. Daca e baiat destept si te iubeste te va accepta pe tine pe primul loc apoi pe pretenii lui,si nu va mai fi nevoie sa tineti in secret faptul ca sunteti impreuna, insa daca el pur si simplu continua sa te trateze la fel inseamna ca e un fraier si ca nu merita sa mai pierzi timpul alaturi de el, fiind jicnita si batjocorita de prietenii lui.Incearca doar sa-ti pui intrebarea:meriti tu toate astea? merita sa induri atatea pentru cineva care arata ca nu-i pasa decat in unele momente, adica gandeste-te si in felul urmator:poate tine in secret faptul ca e cu tine doar pentru ca ar putea sa mai aiba pe cineva, si incearca sa ascunda asta cat mai bine folosindu-se de prietenii luithinking oricum bafta! tu stii mai bine ce simti pentru el.eu sper ca te-am putut ajutatonguehappy

7 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Pai vrem si noi libertate, sunt prietenii nostri pana la urma, daca nu o face, mai devreme sau mai tarziu va fi condus de o pizduta.

| AnnaS98 a răspuns:

Blaaaablahbla : faza e ca nu stie nimeni pentru ca asa am hotarat amandoi

| BestMusiKLoveMusiK a răspuns:

Salut! Sti.eu cred ca ai facut bine ce ai facut.E bine ca te-ai descarcat. Vreau sa te intreb ceva :ti-a raspuns la mesajul care i l-ai lasat? Poate te pot ajuta daca imi spui si ce ti-a spus el.Bye!

| ladyMillion a răspuns:

Deci sa inteleg ca nici tu nu ai vrut sa afle nimeni de relatia voastra?

| AnnaS98 a răspuns:

Da. parintii lui nu stiu, iar daca afla colegii vor posta tot felul de prostii pe fb si parintii lui o sa vada pentru ca au cont.iar eu n-am vrut sa se stie pentru ca m-as fi simtit aiurea. eu fiind asa invizibila si penibila iar el un mare don juan. straight face

| ladyMillion a răspuns:

Chiar daca si tu ai stabilit impreuna cu el si ai fost de acord ca vreti sa tineti totul in secret,el ar trebui sa ia acest lucru ca pe o indatorire,sa ai o relatie cu cineva nu e o "joaca de copii"adevarul e ca nu e lucru mai urat decat sa"te joci cu sentimentele altora".El ar trebui sa stie mai bine decat toti ca daca a acceptat sa fie cu tine ar trebui sa te respecte si sa te stimezenu doar in taina ci si in public(chiar daca voi stiti asta)el trebuie sa iti arate ca te iubestehappyproblema este ca nici nu stiu ce sistem de gandire are prietenul tau,poate pricepe totul mai greu si nu isi da seama ca te raneste,tocmai de aceea trebuie tu sa-i deschizi ochii ca sa poata percepe ce greseala a facut,adevarul e ca la cat de inselatori sunt unii baieti nu stii niciodata la ce te poti astepta din partea unuia dintre ei, el poate fi acum cu tine, mai tarziu cu alta(cu care se poate juca la fel de probabil cum face si cu tine)sfatul meu este sa incerci sa iti dai seama daca el tine cu adevarat la tine ca sa stii daca merita sau nu sa aiba parte de iubirea tahappy

| bibisor25 a răspuns:

Invizibila si penibila? nu trebuie sa te consideri asa. trebuie sa ai incredere in tine, sa te iubesti si sa fii sigura pe tine. fii convinsa ca daca ai sa reusesti viata ta o sa se schimbe numai in bine. in legatura cu relatia secreta...cred ca nu e cel mai bun lucru. o relatie secreta nu e prea infloritoare si raneste destul de tare.