| ariana2001 a întrebat:

Relatiile de la distanta rezista? Hey..am 14 ani si sunt intr-o relatie cu el.dar el este intr-un oras si eu in alt oras...Dar ne intalnim la 3 saptamani 2 zile...Credeti ca mai are rost sa mearga relatia?

Răspuns Câştigător
| RazvanPFP a răspuns:

Draga ariana vreau sa iti spun ca unele relatii la distanta functioneaza, altele nu... Daca va iubiti cu adevarat o sa ramaneti impreuna. happy

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

N-are rost, nu ținwinking

| Doub a răspuns:

Nu.thinking

| SkyPilot a răspuns:

Nu e asa rau. Va trebuie rabdare si incredere. Eu locuiesc peste ocean si am avut o relatie reusita cu cineva din Romania. Acum e aici cu mine.

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard619 a răspuns:

Daca puteai sa mergi in vizita la acea persoana si ea sa vina la tine era ok dar tu la 14 ani nu nu exista decat o sansa mica sa fiti impreuna si pana la urma cu ce scop adica daca nu va puteti intalni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta proprie iti pot spune ca da, are rost. Daca tu chiar simti ceva pentru el se merita. Insa toata chestia asta se bazeaza pe incredere... mine failed because...i had problems with trust si acum
Nevermindbig grin
Deci ea traieste la 600km de mine si nu am vazut-o niciodata in persoana, dar asta nu a fost un lucru care sa opreasca chestia dintre noi
Eu as fi dat orice sa o pot vedea macat odata la cateva luni, iar tu te plangi ca o vezi la 3 saptamani si 2 zile?
Sfaturi de la mine, si crede-ma sunt valoroase so pay attention
Ai rabdare, incredere in partenerul tau si mai ales in sentimentele tale
Pentru ca daca tu nu simti ceva puternic pentru el, degeaba incerci, insa daca chiar il iubesti si crezi ca el e baiatul perfect atunci incearca.
Si inca ceva...tu ai 14 ani, el habar nu am dar tine minte asta: daca relatia voastra nu are un punt limita in care voi veti incepe sa traiti impreuna si sa nu mai fiti intr-o relatie la distanta then there is no hope and when there is no hope there is no succes
Deci aveti incredere totala in partenerul vostru, vorbiti cat mai mult cu putinta si video chat in fiecare zi daca se poate, fiti voi insiva pentru ca daca tu o sa te comporti ca cineva, cand de fapt tu esti altcineva, partenerul tau il va iubi pe acel "cineva" si nu pe acel "altcineva", si cel mai important, din propria experienta, sa aveti "a dead line" atunci cand voi veti sta impreuna si veti incepe o familie (de exemplu puteti sa mergeti amandoi la aceiasi facultate daca vreti sa faceti facultatea) pentru ca o sa va dea speranta si nu o sa va mai para relatia fara sens
Cum am mai zis, vorbesc din experienta proprie, insa din pacate experienta mea s-a incheiat intr-un mod neplacut din cauza mea
Good luck and be happy kiddo!happy

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

In general la varste mici nu tin relatiile. si nici la distanta. dar na. poti incerca. atat timp cat nu sunt probleme. dar sa nu fii surprinsa daca va trebui sa va despartiti.

| Kenwill a răspuns:

Scuze pentru greselile mele gramaticale...dar nu m-am putut concentra pe asta happy