| CarmennnLove a întrebat:

Revinn din nou cu acceasi intrebare!
Care sunt avantajele si dezavantajele tunsorii BOB?
Va rog muult ajutati-ma! big hug
FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

DEZAVANTAJE
• O astfel de tunsoare nu iarta unele trasaturi ale fetei. Deoarece este atat de scurta, nu exista suvite care sa minimalizeze o forma a maxilarului proeminenta, o barbie dubla sau pometi mult prea evidenti.
• Tunsoarea se potriveste formelor de fata ovala si in general mignonelor.
• Va maximiza trasaturile (ochii, nasul, pometii) si va evidentia orice urme ale tenului: riduri, piele lasata, puncte negre, etc.
• Se recomanda celor care au firul de par gros sau mediu, si nu celor cu parul subtire sau foarte ondulat.
• Necesita o mentinere constanta. De indata ce parul incepe sa creasca, tunsoarea isi pierde forma initiala.

AVANTAJE
• Este usor de intretinut, necesitand un timp scurt de aranjare si folosirea minima a uneltelor incinse.
• Parul creste si oricand poti schimba forma tunsorii.
• Arata foarte bine cu bentite si cu clame miniaturale in diferite forme.
• Vei folosi o cantitate mult mai mica de produse de intretinere.
• Este o schimbare inedita care va accentua caracterul tau optimist.
• Vei indeparta suvitele "bolnave" si parul se va regenera mult mai usor.
• O data cu tunsoarea, vei putea alege si o schimbare drastica de culoare, deoarece aceasta tunsoare se potriveste oricarei nuante.

3 răspunsuri:
| DarkRose a răspuns:

Dezavantajul este că nu prea îţi ajunge să-l legi într-o coadă. In rest ai numai avantaje: e uşor de îngrijit şi se aranjează foarte usor. Am fost si eu tunsa asa :P Si e o tunsoare foarte interesanta pe care nu o vezi la toata lumea :P Aflii mai multe aici :
http://www.unica.ro/detalii/articole/tunsori-femei-ocupate-6129.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezavantaj:nu se aranjeaza bine daca ai parul cret/ondulat si avantajul ti-l spun alta datalaughing

| MadaxLina a răspuns:

Avantaje: Nicioadata nu se scoate din moda, ai multe modele
Dezavantaje: Nu are dezavantaje