| Rastaman8822 a întrebat:

Rog seriozitate! Hepatita B se poate transmite la citeva contacte (2-3) sexuale neprotejate?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. E suficient un singur contact sexual neprotejat, chiar foarte scurt (doua minute). Din fericire, exista vaccin, asa ca inainte de a avea contact sexual cu un partener infectat, faci vaccinul, astepti sa se instaleze imunitatea si nu mai este nici un pericol de infectare

7 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Da,e de ajuns si un singur contact sexual neprotejat.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Hepatita b se ia prin sange nu act sexual, atata timp cat folosesti protectie nu patesti nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, din păcate, hepatita B se poate transmite prin contact sexual NEPROTEJAT :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-virala-b_641

http://www.romedic.ro/hepatita-b

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

E de ajuns un contact neprotejat
Hepatita B e pe lista bolilor ce iau asa.

Răspuns utilizator avertizat
| ridhimagupta a răspuns:

Daca o faci neprotejat normal