| FelipeR a întrebat:

Romania si TPU acum 5 ani vs in prezent (dpdv al Dragoste si Sex)

Bai salutare oameni buni, Revin cu Seria "Storytime cu Felipe" si as vrea sa va zic ca, bai atat Romania cat si TPU s-au schimbat in ultimi 5 ani din punct de vedere al perceptiei si viziunii despre dragostesi sex, asa de tare ca am impresia ca nu e aceiasi!

Am fost plecat 5 ani in Norvegia, cu fosta mea logodnica, acum 5 ani eram membru activ pe TPU, mai ales la sectiunea asta, (dragoste si sex) la vremea aia eram un boboc student, dezamagit ca dupa terminarea liceului, nu mi-am gasit inca "iubirea vietii mele". In dimineata asta cititnd intrebarile mele si raspunsurile de la momentul ala, realizez ca toata lumea pe aici, dar si in viata de zi cu zi, era inebunita dupa aventuri sexuale, agatat prin cluburi si dus acasa, prietenii cu beneficii, numa relatii serioase nu, si toti ma ridiculizau si ma luau de fraier ca eu abia iesit de la liceu, tanar fiind, imi caut iubirea vietii mele si nu imi traiesc tineretea, distrandu-ma.

In cele din urma, asa zisa iubire a vietii mele a aparut, o romanca stabilita in Norvegia care tocmai venea in tara sa isi vada parintii, cunoscuta pe tren. In cele din urma am avut o relatie de 2 ani, dupa care ne-am logodit, ca dupa un an sa ne despartim de tot, in toti acesti ani eu m-am schimbat foarte mult ca si individ, si in ultima perioada am inceput sa o insel, recunosc, pentru ca incepeam usor usor sa ajung si eu la mentalitatea celor care ma ridiculizau, ca sunt tanar si ca imi doresc sa mai cunosc si mai ales sa fac sex si cu alte fete decat cu fata pe care o stiam de aproape 3 ani, si da am inceput sa o insel, in cele din urma, din acest motiv, relatia noastra s-a terminat, iar eu, un om total diferit, dupa toata experienta asta, mi-am dat seama ca o relatie serioasa si de lunga durata nu e ceea ce imi doresc si am inceput sa ma orientez catre aventuri si prietenii cu beneficii, sau relatii de scurta durata, dupa inca 2 ani de asa ceva, ma intorc in Romania (si acum ulterior si pe TPU) si vad exact opusul a ceea ce vedeam acum 5 ani, si sunt socat! Subiectul sex e tratat acum ca o parte FOARTE INTIMA si AVANSATA a unei relatii serioase, si nicidecum ca o nevoie fireasca a fiecaruia. Inainte, sa vorbesti unei fete cu care iesi in oras despre sex si sa o atingi in locuri precum picioare, fund, sani era o dovada si un semn de barbatie si de incredere in sine (baiatul rau, sigur pe el si viril), iar cei care nu o faceau erau, fraieri! ACUM, se pare ca e un semn si o dovada de marlanie, lipsa de respect si libidinosenie, si schimbarea asta o observ zi de zi, atat la facultate, cat si la TV, cat si pe net, aici pe TPU, cat si pe aplicatiile gen Tinder, Badoo, Jaumo (aplicatii care au faima de aplicatii pentru aventuri, dar unde aproape nicio femeie nu mai cauta/ accepta asa ceva) si stau si ma gandesc: CE......SNIPERUL MEU se intampla cu lumea oameni buni? A innebunit planeta deodata? A venit Dumnezeu pe pamant a doua oara, obligandu-va sa va pocaiti, numai in Romania si eu am ratat eventul, fiind in strainatate? big grin

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Da dar nici o fata nu vrea o abordare asa directă. O relație nu o poți cere din start cu beneficii sau de distracție asta se întâmplă de la sine, nu pui condiția din start. Contează abordarea ta. Poate îți place de ea și te îndrăgostești de ce pui din start problema așa. De regulă fetele vor relații serioase, rămân la relații pasagere când nici ele nu sunt chiar mulțumite de ceea ce au găsit și încearcă pe mai multe fronturi, nu cred ca spune vreo fată din start că vrea doar distracție. Sa ți dau un exemplu în cazul meu. Am cunoscut acum mai mulți ani un tip care mă atrăgea pentru că era deștept și mai rebel, genul artist dar nu era genul meu pentru ceva de viitor, era prea boem. Ne am combinat și l am întrebat apoi dacă vrea o relație serioasa sau nu, voiam să știu ce gândește el. El mi-a spus sa vedem pe parcurs ce iese, și într un final noi ne am atașat unul de altul, și relația a devenit serioasă, am fost în relație pana recent doar ca stilurile de viata total diferite ne a făcut la un moment dat sa o luam pe drumuri diferite, am rămas însă prieteni. Ideea e că nu pornești de la premisa asta din start pentru o fata e simplu să găseasca sex, trebuie să ți placa prea mult un tip și nici atunci nu vrei asa, vrei să fii cucerita

37 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Vorbim de oameni si generatii diferite. Niciodata atingerile in zonele intime la o prima intalnire nu au fost considerate ok sau semn de virilitate ci de disperare ...nu stiu de ce tu ai trait 5 ani cu impresia ca noi ne simtim flatate de pipaieli laughing)
Interesanta povestea ta de viata desi nu vad relevanta in aceasta postare. Probabil ai simtit nevoia sa povestesti pe unde ai fost si ce ai facut.
Tu ai luat totul invers si asta e total aiurea. Gagicareala si aventurile trebuie sa le ai la momentul lor. Nu dupa ce te maturizezi. Tu involuezi? Nu stiu de ce esti asa mandru de faptul ca ai ajuns la concluzia ca tu vrei sa f__i in stanga si n dreapta si ai mai si ranit o persoana in procesul asta de descoperire al falusului tau si a ceea ce poti face cu el. Ma rog. Alegerea ta.
Ce nu inteleg eu e... unde naiba ai vazut tu ca ne-am pocait si ca tratam sexul ca pe ceva empiric, care are legatura cu spitirualitatea si amorul la cote fantastice? A, ca sunt pe aici 2-3 rataciti care proclama tot ce inseamna sexualitate pacat mortal....asta e. Dar nu cred ca s-a schimbat esenta sexului. Iar eu sunt aici din 2008.winking

| Plato a răspuns:

M-as fi bucurat sa fi trecut prin ceva evolutie, dar nu e asa. Societatea noastra se afla intr-o ingrijoratoare degringolada.
Sexul este, intr-adevar, ceva "intim si foarte avansat". Imi pare rau ca ti-ai pierdut varianta morala si ai ales viata in desfrau, dar o sa vezi ca e pierderea ta.
Cat despre gesturi libidinoase, ele exista inca, din plin. Si, din pacate, sunt considerate mult mai normale decat ar trebui. Femeile din societatile alea nu au niciun fel de stima de sine, accepta toate "libidinoseniile" pentru ca au unele interese. Practic se vand.
Romania a innebunit dupa '89, cand romanii au inteles total gresit democratia si libertatea in sine.

| Lioana a răspuns:

Nu TPU si Romania s-au schimbat. Tu te-ai schimbat. Totdeauna au fost oameni decenti si aventurieri. Acum 5 ani fiind baiat cuminte si inocent te loveai de cei cu experienta care te ridiculizau. Pe ceilalti nu-i observai pentru ca nu aveau ce sa-ti comenteze daca erai pe aceeasi frecventa cu ei.
Acum ca esti aventurier te lovesti de cei decenti si cu principii.

| FelipeR explică (pentru Lioana):

Adica tu spui ca todeauna au fost si si, uite eu nu am intalnit pana acum fete aventuriere in Romania, una sau doua la 100, de cand m-am intors in tara, abordez fete peste tot, pe la facultate prin statia de autobuz, prin magazine (si asta in mai multe orase si aproape zi de zi) pe Badoo, pe Tinder si pe Jaumo si mai dau add si pe Facebook asa aievea cand imi atrage cineva atentia, deci eu cred ca am cunoscut mai mult decat destule ca sa pot vorbi la modul general, si in plus, am si cativa amici care la fel is si ei, ajunsi la aceiasi concluzie, daca ar fi fost vorba numai de experienta mea, as fi zis ca eu poate nu sunt genul sa atrag aventuriere, dar nici ei nu atrag si suntem total diferiti, atat ca fizic cat si ca psihic, dar ne uneste dorinta de femei multe si distractie

| Lioana a răspuns (pentru FelipeR):

Pai sa le luam pe rand. La facultate colegele tale e posibil sa aiba deja partener iar tu pici ca musca in lapte daca te dai la ele. In statia de autobuz nu vei avea succes niciodata, nici nu mai incerca. Nimeni nu vrea sa fie agatat pe strada. In magazine la fel. Pe internet poate nu abordezi fetele potrivite si poate nu ai nici tactica potrivita. Poate alegi fete decente si te astepti sa reactioneze ca niste usuratice. Daca le vorbesti fetelor asa cum vorbesti aici, ca vrei doar sa te distrezi si sa faci sex cu multe fete, nu te astepta sa ai succes. Nu cred ca acum 5 ani ai avut mai mult succes la agatat fete cu acest stil.
Tu vrei sa fii un Casanova dar poate ca nu te porti ca unul. E si asta o arta. Nu poate oricine. Casanova era foarte manierat cu femeile si le facea sa se simta speciale.
Nu uita ca imbatranesti. Fete aventuriere sunt mai mult cele adolescente care cauta baieti de varsta lor. La un tip de varsta ta se uita mai mult fete care vor relatii serioase, asta daca nu le dezamagesti cu dorinta ta de-a avea cat mai multe femei.
Nu e nimic special in a avea multe femei. Speciali sunt acei tipi care reusesc sa ramana cu aceeasi femeie o viata intreaga.

| FelipeR explică (pentru Lioana):

@Lioana Usor! Nu a zis nimeni ca eu cand abordez o fata ii spun din prima ca nu am intentii serioase si ca vreau sa fac palmares, asa prost ma crezi? pe bune? fac în așa fel încât să aduc în discuție chestia asta să aflu dacă ar fi deschisă către așa ceva sau nu îți dai seama că nu îi spun că vreau eu asta, de multe ori îi pun pe alți prieteni să le întrebe chestia asta prietenii care arată mai bine decât mine și sunt mai atractivi, îți dai seama că numai puc să întreb eu așa ceva ca să îmi dau singur cu Muci in fasole nu? Stai liniștită că am foarte multă experiență în dialogul cu femeile știu cum să pun problema

| Lioana a răspuns (pentru FelipeR):

Eu nu stiu ce experienta ai in dialogul cu femeile pentru ca nu te cunosc dar reactiile fetelor ar trebui sa spuna ceva. Ar fi bine sa accepti ca ti-a trecut varsta aventurilor si sa te asezi la casa ta.
Eu ma bucur ca nu sunt multe usuratice intre romancele noastre. Asta e o veste cu adevarat buna. Nu stiu cat e de reala.

| Basilio a răspuns (pentru Lioana):

@Lioana este foarte reala, tu ca femeie nu ai de unde sa stii cum is alte femei, noi barbatii stim ca de aia stem toata ziua cu ele si le studiem.

| Emma30555 a răspuns:

Ca sa cunoști fete trebuie sa ai prieteni sa socializezi și sa faci cunoștințe noi, sau sa ieși în cluburi, baruri și sa agăți, dar nu ca un disperat orice pica ci ce îți place să se vadă ca depui un efort. Lumea nu s-a schimbat dar sexul nu e chiar asa usor de obținut, dacă agăți în stânga si în dreapta pari penibil

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Aia da trebuie sa fie trist ca in tot timpul liber sa umble dupã mândre.
Ba se schimba o datã cu varsta, tipele o datã ce sa maturizeaza isi cauta iubit/sot nu mai vor distractii

| FelipeR explică (pentru Emma30555):

Emma nu prea ai fost atenta la ce am scris, am spus ca prin locatiile frecventate de mine cand agat, intra si cluburile si barurile etc, agat absolut oriunde, problema mea e ca toate is interesate în relații serioase si cam atat, dimpotrivă eu am găsit mai multe fete cuminți în cluburi decât pe stradă, în cluburi în mare parte am găsit tocilare BT care vor să facă pe fetele rele și de la care tot ce poți obține în cel mai fericit caz este un cont de Facebook și cam atât

| FelipeR explică (pentru Emma30555):

Da, uite in sfarsit un raspuns care imi place si are sens!
Deci tu spui ca, chiar si fetele care sunt "aventuriere" incearca sa ascunda asta? Nimeni nu a spus ca eu pun conditia din start, cu siguranta nu fac asta, de fapt, nu pun nicio conditie, incep si vorbesc pur si simplu si vorbind aflu despre ea, ce gandeste, ce vrea, ce ii place si ce nu, printre care si intrebarea "ce parere ai aventuri? ai avut? ti-ar placea sa ai?" sub forma asta intreb, sub nicio forma nu spun direct ca eu asta vreau, asta e abordare de adolescent amator iar eu cu siguranta NU sunt unul.
Dar ce spui despre aplicatiile gen Tinder, care are faima de "aplicatie pentru sex/aventuri" cum iti explici ca, in ciuda faimei asta, aproape nicio fata de acolo nu spune ca doreste asa ceva, unele zic ca ar fi interesant dar depinde de barbat, de imprejurare, dar foarte putine zic asta, unele chiar scriu in descrierea lor "Nu sunt aici pentru aventuri/sex, deci daca asta cauti, i-ati gandul" altele dau de inteles in conversatie ca nu isi doresc asa ceva, un simplu apropo cu tenta sexuala, de multe ori scoate la iveala daca e deschisa la asa ceva sau nu, gen, un compliment legat de formele ei, atat, NICIODATA spus direct ca asta caut.

| Emma30555 a răspuns (pentru FelipeR):

Presupun ca cele care cauta aventuri pe Tinder, posibil sa fie casatorite sau divortate si nu mai vor relatii serioase, deci mai mari de varsta ca tine, fetele de varsta ta vor sa fie cucerite, vor sa fie iubite, si chiar daca accepta o relatie mai libera si sunt ele mai open mind, asta nu inseamna ca vor aventuri, mai sunt fete care vor in sensul ca dupa o noapte in club poate pleaca cu un baiat, dar nu le intalnesti tu. Tu poti sa iesi la intalnire cu ele si vezi ce iese, nu trebuie neaparat discutat sau sa promiti ceva, daca iti place fata te mai intalnesti cu ea si abia apoi ii stabiliti ce si cum, comunicand

| FelipeR explică (pentru Emma30555):

Aia cu clubu nu inteleg cum vine, a mai intrebat un baiat chestia asta, dar tu nu ai zis nimic, eu daca ma duc la Club si imi place o fata, chiar daca ma place si ea, ea cel mai probabil e venita cu prieteni sau prietene, rar sa fie una singura, si banuiesc ca nu o sa isi lase prieteneni/prietenele ca sa sa stea toata noaptea cu mine, ca apoi sa mearga cu mine pentru o aventura? adica am intalnit fete care m-au placut in club de multe ori dar, toate mai erau cu cate cineva, eu practic cand le-am abordat, am vorbit putin, am dansat si apoi s-au intors la prietenii lor si mi-au lasat numar de telefon sau Facebook, mi se parea nu stiu cum sa ma duc iar dupa ea din nou, sau tu te referi daca fata e singura? ceea ce nu prea am vazut

| Emma30555 a răspuns (pentru FelipeR):

M am referit ca se mai intampla ca l a sfarsitul serii sa mai plece cu un baiat daca ii place, chiar daca a venit cu o prietena sau doua, dimineata ramane cu baiatul nu ca e singura venita in club, nu prea am vazut fete sa vina singure in club. Cand faci cunostinta cu o fata in club, nu stai non stop pe capul ei, mai vii mai pleci, mai stai si tu cu prietenii tai etc. Am zis ca se mai intampla si asa nu ca e sigur sau ca e vreun sablon de urmat dar te asigur ca se intampla

| FelipeR explică (pentru Emma30555):

E interesant ce spui, cred ca ai putea fi un guru bun pe parte de relații si agățat etc, ai putea sa iti faci un blog, cu siguranță ai fi citită! - No, pai si, până.la urma, cine ia inițiativa in cazul fetei agăța in Club? Bun, este dimineață, sa zicem ca am vorbit cu fata am dansat ne-am m sărutat a fost fain și? băiatul o invită la el sa "continue distracția" sau fata trebuie sa spuna ca are chef de asa ceva? Cum e mai ok? Îmi amintesc că am încercat și eu de câteva ori asta și fata a spus că nu e genul să facă asta cel puțin nu așa din prima...Tu cum vezi Asta ca femeie?

| Emma30555 a răspuns (pentru FelipeR):

Pai dacă nu vrea din prima, trebuie sa mai ai alta întâlnire, într adevăr puține sunt care vor din prima, în general fetele care arata destul de bine nu vor din prima, asa cred, eu îmi dau cu părerea din experienta mea și a prietenelor, cunoștințelor pe care le am avut de alungul timpului și din facultate, și nu numai, de obicei fetele mai open mind sunt rokeritele, în fine, e normal sa nu vrea chiar din prima dar cum am mai zis se întâmplă. Inițiativa de obicei o au băieții, eu asa cred, cred că sunt extrem de puțin sa vina ele cu ideea.

| FelipeR explică (pentru Emma30555):

Am înțeles uite aș vrea să te mai întreb câte ceva despre asta dacă nu te deranjează, ziceai că știi despre toate lucrurile astea de la prieteni și prietene de ale tale care făceau așa ceva, Oare dacă întreb ce vârstă au sau ce vârstă aveau când făceau asta ar fi deranjat? de asemenea acum cât timp se întâmplă asta, pentru că nu degeaba am scris în titlul România acum versus acum 5 ani? Eu văd și simt cu siguranță că este o schimbare Orice ar spune altcineva

| Emma30555 a răspuns (pentru FelipeR):

Pai nu stiu ce sa zic
Chestia asta e relativa, e adevarat ca eu am terminat facultatea de cativa ani dar eu nu cred ca lucrurile s au schimbat prea mult, adica regulile astea raman general valabile

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce crezi ca e acelasi tip?

| Yurisa a răspuns (pentru Emma30555):

Pentru că așa a declarat

| Georgexyz99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar vezi comentariul meu pe care l-am scris adineauri, si doar am zis ca asta e tot ce a zis Lospa in ultimele 5 minute din episodul 3 despre acest psihopat. Si chiar asa si este! In primul clip sunt dovezi cand filma cururi de fete la plaja, la facultate, prin tren etc. Asa crede el ca agata fete. Urmarindu-le, filmandu-le cururile pe ascuns, si apoi cu injuraturi si amenintari cu bataia.

| FilipEugene a răspuns (pentru anonim_4396):

Videoclipurile la care faci tu trimitere sunt niste falsuri ordinare, el a primit niste bani de la tipa respectiva din norvegia ca sa inventeze toate aceste minciuni, dovada o gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=1PH9h-SaX0I&t=751s

| Emma30555 a răspuns (pentru FelipeR):

Da dar nici o fata nu vrea o abordare asa directă. O relație nu o poți cere din start cu beneficii sau de distracție asta se întâmplă de la sine, nu pui condiția din start. Contează abordarea ta. Poate îți place de ea și te îndrăgostești de ce pui din start problema așa. De regulă fetele vor relații serioase, rămân la relații pasagere când nici ele nu sunt chiar mulțumite de ceea ce au găsit și încearcă pe mai multe fronturi, nu cred ca spune vreo fată din start că vrea doar distracție. Sa ți dau un exemplu în cazul meu. Am cunoscut acum mai mulți ani un tip care mă atrăgea pentru că era deștept și mai rebel, genul artist dar nu era genul meu pentru ceva de viitor, era prea boem. Ne am combinat și l am întrebat apoi dacă vrea o relație serioasa sau nu, voiam să știu ce gândește el. El mi-a spus sa vedem pe parcurs ce iese, și într un final noi ne am atașat unul de altul, și relația a devenit serioasă, am fost în relație pana recent doar ca stilurile de viata total diferite ne a făcut la un moment dat sa o luam pe drumuri diferite, am rămas însă prieteni. Ideea e că nu pornești de la premisa asta din start pentru o fata e simplu să găseasca sex, trebuie să ți placa prea mult un tip și nici atunci nu vrei asa, vrei să fii cucerita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu bre, vremurile se schimba putin daca nu te adaptezi aia e. Tipele sunt mai selective acum, inainte toti disperatii si ratatii faceau sex.

| FelipeR explică (pentru anonim_4396):

Ca sunt selective ii una, pot fi selectiv dar la fel de deschise catre sexualitate ca si nevoie si distractie, nu are legatura, eu vorbeam de cum se raporteaza ele la sex si comportament sexual CU UN TIP ATENT SELECTAT bineinteles, nu m-am referit la orice tip de pe strada, bineinteles, ma refeream la tipe care ies la intalnire cu un tip cu care a fost de acord sa iasa deci este deja selectat, deci is chestii diferite.

| FelipeR explică (pentru anonim_4396):

Si ma refer de asemenea si la deschiderea spre aventuri sau prietenii cu beneficii, eu de un an de cand sunt in Romania nu pre am vazut deschidere spre asa ceva, in sensul ca chiar nu vor sa aiba asa ceva cu nimeni, vor relatii serioase, nu in sensul ca sunt selective, fie ca vorbim de tipi cunoscuti pe o aplicatie precum Tinder, Badooo sau Jaumo sau care a incercat sa le agate la un club sau pe strada, deschiderea spre asa ceva din sine prea mai exista, nu stiu daca acum 5 ani exista, pentru ca nu eram interesat pe atunci de asta, dar peste tot pe net si mai ales pe TPU se vorbea despre asa ceva, acum e rusine, nu e ceva tocmai ok!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FelipeR):

Dar agãtatul in club, tinder si mediul online nu mai merge ca alta datã! in rest e totul la fel. Parerea mea.

| FelipeR explică (pentru anonim_4396):

Da uite eu abordez fete zilnic peste tot unde merg, in viata reala nu pe Facebook, si nu am intalnit decat una sau doua la 100, de asta ce mai zici? Nu vorbeam doar de mediul online sau club, vorbeam de orice imprejurare, ca te duci la o bere la pub si vezi o gagica care iti place si te duci sa o abordezi sa vezi ce poate sa iasa si ce nu, ca esti in statia de autobuz si faci acelasi lucru, sau pe hol la tine la facultate, la servici sau prin supermarket, deci peste tot si oriunde, daca erau asa multe cum zici tu as fi stiut eu, sau prietenii mei care la fel is si ei, noi asa ne petrecm timpul liber si weekendurile, iesind peste tot si cunoscand femei, de toate felurile de toate varstele, blonde, brunete, roscate, ardelence, moldovence, nemtoaice, frantuzoaice, pustoaice si doamne peste 30 de ani, nu am nevoie sa imi spuna nimeni ca nu e asa, ca eu stiu ca asa e, ceea ce vreau eu sa citesc si sa aflu de la alte persoane sunt parereri despre realitatea asta care evidenta, nu am nevoie sa ma contrazica pentru ca nu au cum. Daca cer pareri despre un Postulat, nu inseamna ca cer sa fiu contrazis pe seama lui, ci sa discutam pe seama realitatii lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FelipeR):

Nu stiu frate poate unele se invata din experiente ce tipare de tipi le abordeaza si isi mentin relatiile la minim.
Sincer mie mi-ar fi rusine, sa abordez asa din senin, poate doar daca imi da vreuna Semne ca vrea.
Dar de aia zic, tipe deshise gasesti In locurile unde te astepti mai PUTIN! Biblioteca, Voluntariate, si-n beserica ai mai multe sanse laughing, targuri auto, Fitness, yoga cursuri etc etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti marlan, nu te vezi pe tine insuti?

| Georgexyz99 a răspuns:

Minciuni, minciuni, minciuni! Acest individ isi fabrica singur toate povestile astea, e individul care hartuieste fete, urmarindu-le, filmand cururile lor prin tren, injurandu-le si amenintandu-le cu bataie si viol. Doar uitati-va la miniseria lui Ciprian Lospa despre acest dezaxat si va veti convinge mai mult!
Doamne ce i-a putut debita mintea...si asta e o poveste spusa de un tip pe care a incercat sa-l dezvirgineze ma-sa pe la 20 de ani, ducandu-l la femei de moravuri usoare.
"Cum m-am cunoscut cu ea? - Pai i-am filmat curul prin tren pe ascuns, asa cum fac cu alte tipe!" (Felipe)
Mda, el a plecat si in Norvegia, si in Germania, probabil invatand "arte martiale chinezesti". Si nu stiu cum se face, de acest individ care a agresat o gramada de tipe in ultimii ani, ca de exemplu, pe Natalia si pe Angelina (din Sibiu), e inca in libertate. Doar uitati-va si la clipurile despre el sa vedeti ce i-a debitat mintea, la seria lui Lospa, la clipurile de la iUmor si X Factor, unde isi face o gramada de conturi fake si se ridica singur in slavi, in care spune despre el cum este cand nu este ca individ, exista si un videoclip despre el cand a inscenat o conversatie fake cu pagina iUmor, cum i-ar fi cerut Lospa 3000 de euro sa renunte la clipuri, si tot felul de elucubratii din partea lui.
Sper ca m-am facut clar sa spun ce fel de individ e omul asta.
PS: E un virgin la vreo 30 de ani care se trezeste comentand aiurea, deci ignorati tot ce bolboroseste pe acolo ca oricum e fake si penibil.

| FilipEugene a răspuns (pentru Georgexyz99):

Tot ce a prezentat Ciprian Lospa in videoclipurile alea sunt nister falsuri, facute de tipa despre care am vorbit, din norvegia, ea l-a platit cu 1000 de euro sa accepte să distribuie niște conversații făcute de ea de pe un cont fals, dovezile foto le găsiți aici
https://ibb.co/7b4qNbF
https://ibb.co/QrG6cdb
https://ibb.co/fdYxq82
https://ibb.co/R0bK0Zb
https://ibb.co/ftzwmRd
https://ibb.co/wrFWhWw

| FelipeR explică:

@Dall1a ba da ma vad foarte bine, desteapto, si stiu ca nu sunt deloc asa, cum iti permiti tu sa atribui asemenea adjective unei persoane de care nu stii nimic? Ti se pare ca, scriu ca un marlan? Adica de obicei categoria despre care vorbesti tu, o recunosti dupa vocabular si dupa cum scriu, adesea, nu stiu cat de bine ai citit povestea mea, sunt la a doua facultate si sunt de profesie arheolog, daca chiar vrei sa stii si daca voiam puteam sa fiu profesor de istorie in generala, dar am preferat sa nu, nu zic asta sa ma laud, iti zic asta ca sa iti dai seama cu cine stai de vorba si povestile cui le citesti. Si mai am o intrebare pentru tine, daca stii asa de multe: Ce legatura are educatia/profesia/pregatirea/varsta fiecaruia cu viata sa amoroasa/sexuala, unde scrie ca daca esti profesor/medic/avocat, ca ai 18 sau 28 de ani etc trebuie neaparat sa iti doresti relatii serioase? Asta tine de persoana, nu de varsta sau de altceva, eu am intalnit femei care au peste 30 de ani, profesoara, inginera, farmacista, aventuriere si chiar nimfomane, asta le face marlance? eu nu prea cred!

| Basilio a răspuns:

Si eu am cont pe Tinder si Badoo si pot sa confirm ceea ce zici, am vreo 300 si ceva de compatibilitati pe Tinder, 100 si ceva de afinitati pe Badoo, daca le intrebi direct, niciuna nu vrea aventuri, prefera sa le trateze ca pe niste posibile relatii.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Basilio):

Marius Ispas care tot Felipe e. Nickname-ul asta l-a mediatizat intens dupa ce a postat Natalia conversatia cu acest individ

| SG1995 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Revăd acu seria. Doamne cât conturi are omul. Chiar și aici?