| DianaPopa15 a întrebat:

Sa ma indepartez sau sa-i spun ce simt?
Buna, povestea mea mai pe scurt, am început sa ies cu un tip după ce m-am despărțit de prietenul meu, l-am cunoscut la munca și el era recent despărțit și niciunul nu eram pregătiți de o relatie adevarata. Însă atracția dintre noi a fost așa puternica ca am început un fel de relatie cu beneficii. De 7 luni tot ne scriem și când am fost plecati o perioada din țara la fel mi-a scris timp de 2 luni pana m-am întors, iar acum de la un timp am văzut ca nu mai e așa ca înainte și ca in una dintre întâlniri i-am răspuns unui prieten la telefon nu știu dacă l-a deranjat având in vedere ca nu avem ceva oficial a spus doar sa nu ma gândesc prea mult și sa trăim momentul. Am vrut sa-i fac o supriza, i-am cumpărat ceva dar el pare sa tot amâne când sa vina după cadou pe motivul ca nu are timp. Eu fără sa vreau m-am atașat cumva de el și îmi e greu sa-i pun punct deși trebuie sa o fac și comportamentul lui nu e deloc ok. As vrea sa termin povestea asta si nu știu cum …

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca ti-ai cere iertare lui Dumnezeu pentru ce a fost in trecut si pe viiror ai face sex doar dupa casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

ESte simplu sa termini ceva: il anunti sa nu mai vina deloc si gata!
Oricum a fost doar o relatie cu beneficii deci non importanta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câți ani ai?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intreaba-l daca vrea sa continuati "chestia asta", spune-i ca te-ai atasat de el.
Poate are macar taria sa-ti dea un raspuns sincer, ca sa incetati "relatia".
Momentan nu are chef de tine sau a gasit altceva, dar daca te retragi pur si simplu, risti sa te trezesti cu el la usa atunci cand esti mai vulnerabila. Definitiveaza situatia, vorbeste deschis cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să te desparți frumos de el.