| iFeelinfiniteLove a întrebat:

Sa ma lamureasca si pe mine cineva! Azi isi sarbatoresc ziua numelui cei care poarta numele de Alexandra. Alexandru? Sau nu? (scuzati categoria, dar intrebarea nu se incadreaza la niciuna dintre cele enumerate)

Răspuns Câştigător
| BabyGiirl a răspuns:

Eu nu prea cred..nu este sarbatoare, este o zi ca oricare alta; daca ar fi Sf. Alexandru, inseamna ca trebuie astazi ar trebui sa fie sarbatorit si Ioan si Pavel, dupa cum este scris in calendar. Uite:
http://www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/

4 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Alexandru / Alexandra da. Astazi isi sarbatoresc.

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Da.Chiar azi laughingCrede-ma ca si pe mine ma cheama AlexandralaughingDeci n-are cum sa fie gresitlaughing

| loveyouidiot a răspuns:

Da, azi se sarbatoreste ziua acestor nume. Crede-ma, stiu (ma cheama Alexandra)

| Ioana2012J a răspuns:

Da, este Sfântul Alexandru [din Svir] sărbătorit.