| Bogy21 a întrebat:

Sa spunem ca esti un Baiat cam prea timid,si care nu se pricepe deloc sa vorbeasca cu fetele.OK
Dar intalneste o fata care ii place foarte mult, dar fata nu sar uita nicicand la el.OK
Ce ar trebui sa faca baiatul ca so cucereasca pe acea fata?

Răspuns Câştigător
| oananecula a răspuns:

Sunt anumite detalii care pot cuceri inima oricarei fete(exceptii pitipoancele) gen.: sa vorbeasca des cu ea, sa ii spuna in fiecare seara "noapte buna", cand ii este frig sa o imbratiseje sau sa ii dea geaca sau puloverul, sa se inteleaga bine cu cei din anturajul fetei. In concluzie sa mai lase din timiditate si acasa ca pana la urma e bine sa fii si un pic timid, dar nu prea. Sper ca te-am ajutathappy.

| DOARoVIATA a răspuns (pentru oananecula):

Chiar trebuie sa mintim in halul asta pentru o funda?laughing

8 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Sa isi gaseasca o munca, sa isi faca niste prieteni, sa isi cumpere haine noi

| unknownn a răspuns:

Prea timid ca sa vorbeasca. Negativist(gandeste faptul ca fata aia nu s-ar uita niciodata la el).
Nu ai ce sa faci! Iti gasesti una de nivelul tau!
Si eu m-am indragostit de Cameron Diaz dar mi-a trecut!

| Spitz10 a răspuns:

Sa insisti.Sa stai cat mai mult cu ea si incet incet poate o sa se intample ceva. Sper sa ai noroc frate.

| SecretLady91523 a răspuns:

Si aici presupunem ca tu esti baiatulblushing). Pai...fi sincer cu ea, nu incerca sa faci pe duru sau alte chestii gen. Cucereste-o...nici o fata nu ar rezista unui baiat sincer(care ii mai aduce flori din cand in candblushing) si care ii spune ca e frumoasa din inima. Sper ca te-am ajutat. Take care:*

| DOARoVIATA a răspuns:

Daca dai funda eu iti zic happy o faci sa se simta speciala, sa vada ca o placi... o scoti la un suc ceva ca prieteni dupa ii zici in fata te vreau te iubesc bla bla daca vrea e ok daca nu inseamna ca oricum nu aveai sanse

| OMULidee a răspuns:

In primul rand, cati ani ai?
In al doilea rand, vezi ca mai sunt intrebari despre timiditate aici si poti gasi raspunsuri.
In al treilea rand si cel mai important sfat: scapa de timiditate!
Vezi ce-i place si atunci o sa ai ce vorbi cu ea. "Buna. Imi cer scuze daca o sa vorbesc prostii, dar sunt mai timid din fire, mai ales in preajma unei fete dragute. Vroiam sa te intreb daca (si aici ai variante) 1. vrei sa iesim la un suc? 2. film? 3. plimbare?"
Conteaza si aspectul fizic. Spala-te, aranjeaza-te, imbraca-te frumos.

| SEFAunikata a răspuns:

Asta esti tu! Sunt sigura! 100%