| DenizaVonDe a întrebat:

Sa va explic [este o poveste cam lunga asa ca o sa dureze]: Azi am iesi afara cu prietena mea Cristina(C) de 11 ani, o fata Alexandra(A)tot de 11 ani, alta fata Cristina(Cr) tot de 11 ani, un baiat Stefan(S) de 14 ani, verisorul lui, Liviu(L) de 14 ani, si un baiat Vlad(V) de 15 ani. Am iesit cu totii afara. Eu mi-am adus ata sa fac bratari pentru (S). La un moment dat (S) a adus o minge sa se joace ca nu avea ce face (sa nu stea sa se uite la mine cum fac eu bratarile). Pe mine ma stresa jocul lui si am plecat in gradina (eram in fata blocului si eu am plecat dupa colt). Dupaia am plecat pe o banca si nu stia nimeni. Dar (V) s-a suparat (Si-a luat medalionul de la (L) si a plecat). Azi cand am intrat pe mess mi-a zis ca nu i-a convenit faptul ca l-am chemat afara si nu l-am prea bagat in seama (si cred si eu ca nu i-a convenit). Dar aici intervine problema (si motivul pentru care am pus povestea asta la Dragoste&Sex): Mie imi place de el si chiar mult de tot. Dar mi-a zis ca pana isi revine nu vrea sa mai iesim afara si ca vrea sa nu mai vorbim o perioada! Este de treaba, chiar foarte! Ideea era ca eu vroiam sa ii spun ca il plac maine, daca puteam sa ne vedem! Si acum sunt extraordinar de suparata si nervoasa in acelasi timp pentru cat de idioata am putut sa fiu! Am numarul lui si id-ul lui de mess, dar nu stiu unde locuieste ca nu mi-a aratat (sta nu foarte departe de mine)! Deci in acest caz nu pot merge la el sa-i spun ca-mi pare rau! Va implor spuneti-mi cum sa-l fac sa ma ierte. Am o ciudata impresie ca si lui ii place de mine (sau ii placea, daca nu cumva si-a schimbat impresia despre mine). Vreau neaparat sa ma ierte! Sufar extraordinar de mult si plang incontinuu.

Dau vot si funda numai ajutati-ma! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Astea sunt chestii copilaresti happy Cand vei creste pe la 16-17 ani o sa razi cand iti amintesti...Totusi,trimite-i un mesaj si spune-i ca iti pare rau happy daca nu te,, iarta,, e chiar zgarie branza copilu asta. Oricum stai linistita nu poate sta suparata pe tine pana la adanci batranetiwinking bafta!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| wzz a răspuns:

@ marcus: Sincer mi-e foarte ruşine că sunt 'coleg' de ţară cu oameni ca tine. Dai dovadă de o prostie rar întâlnită. Nu vezi mă copil tâmpit câţi ani are? Fata a pus o întrebare şi aştepta răspuns, nu să-i spui tu că ai consola-o cu... o banană?! WTF, dude, eşti penibil.

Revenind la întrebare. Orice băiat s-ar fi simţit aiurea să-l chemi afară şi să-l laşi baltă, ştiu cum e. La faza asta i-ai demonstrat că puţin îţi pasă de el. Trebuia să-i spui atunci că-l placi, nu să aştepţi până a 10-a zi. Dacă tot ai nr. lui sună-l şi spune-i că-ţi pare rău. o.o"

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Esti o mare proasta se joaca cu sentimentele tale 100% si-a dat seama ca il placi si de aia vrea sa se joace

| DannielZMF a răspuns:

Pai eu ca baiat imi place sa fac totul ca o surpriza sau ceva gen ii poti scrie pe mess ca il placi sh te pui pe invizibil vezi ce zice sau iti ceri scuze asa sau ii zici ca daca iese o sa aiba o surpriza si cand il vezi sari de gatul lui sh il pupi sau nu stiu. eu sunt cam traznitlaughing

| MariaIoana a răspuns:

Daca spui ca ai numarul lui, poti sa il suni si sa ii explici ce s-a intamplat acolo; Sau poti sa ii lasi la offline, pe mess. Stai linistita, ca v'a intelege el si ii v; a trece. Exact cum ne-ai povestit noua aici, ca te stresa jocul cu mingea, etc tot asa sa ii spui si lui.
Bafta happy

| goejoy a răspuns:

Daca as fi langa tine te-as consola cu o banana, saracuta de tine.

dacai' duci doru sugi o acadea pana la urmatoru tongue

| alinutzu_6299 a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa zic dar fi atenta...incearca sa il intalnesti la magazin undeva oriunde ii zici ca nu ai vrut sa il superi si ca vrei sa te ierte... daca te iarta si asa va face daca o spui din inima (daca nu o face eu zic ca nu te merita dar ai zis ca e de trebuie). dupa ce tea iertat ii spui ca iti cam place de el si ai vrea sa stii daca sentimentul e reciproc (sau jucativa adevar si provocare si pune pe cineva sa il intrebe daca ii place de tine ) sper ca te-am ajutat bft si incearca daca nu merge revii aici si gasim noi cevalaughing

| DozaDeVise a răspuns:

Vezi poate stiu prietenii tai unde locuieshte

nu trebuie sa suferi atat, te va ierta odata si o data, nu´ti face griji

mult noroc :*