| daniela_7403 a întrebat:

Sa va povestesv ceva.Aseara am fost la iubitul meu acasa, si mi-am deschis messengerul si mi-a vazut el o conversatie cu un tip, dar nimic deosebit! mi-a zis ca sint dulce (tipul) si eu i-am scris cat de dulce, si el mi-a rasp dulce dulce, cam aiurea suna, dar trebuie sa ma descarc, si m-a intrebat unde invat, eu i-am raspuns, si mi-a vazut o poza cu iubitul si m-a intrebat daca e jumatatea mea si eu i-am zis ca-i patrimea mea nu jumatatea, si atat, el mi-a scris ca-i pare rau ca am prieten si mi-a zis larevedere eu inapoi nu i-am raspuns nimic.Si toata conversatia asta iubitul a vazut-o.si s-a infuriat foc, m-a adus deodata acasa, si nu vrea sa vb cu mine, m-a numit si urat aseara, eu aseara asa de tare mi-a fost obijduitor ca nu am putut scoate un cuvint, tot drumul am tacut si plingeam. el era tare inervat, pe azi aveam planuri cu el...nici nu asunat, i-am sunat eu dar inchide telefonul. ce sa fac? de fapt nu ma simt vinovata ca nu am vb cine stie ce chiar daca sincer nici nu-mi permit sa vb cu tipi asa sa flirtez, si nu am meritat ce mi-a facut iubitul.Atept sfaturi si pareri de la voi.mersi mult! apropo planurile pe azi erau ca sa fim amandoi o noapte fiindca parintii mei is plecati, si eu sunt singura.

22 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca nu ai gresit ca ai flirtat putin acolo... dar gandeste-te ca atunci cand esti gelos nu iti mai dai seama ca esti penibil...asa e si la el, e ranit si toata povestea i se pare monstruoasa!

Da-i mesaje si explica-i fiecare cuvant din conversatie!

Un sfat: nu mai deschide mess-ul cand e prietenul prin preajmawinking

| elena a răspuns:

Imi pare rau de situatia in care te-ai "bagat". Eu te intreb altceva, daca el facea acelasi lucru iti placea?

| kidulinha a răspuns:

Din moment ce tu i-ai spus acelui tip ca ai prieten si el te-a lasat in pace nu vad de ce iubitul tau a facut asa urat. Din ce ai scris tu reiese ca ai vb cu tipul ala nu mai mult de 5 min. SI prietenul tau ar trebui sa fie mandru ca prietena lui este dulce smug Ma rog @anonim. Chiar este...
Aniway.Succes.

M.

| Barajag a răspuns:

Nu vad nimic rau in a vorbi cu cineva, mai ales ca era pe messenger.Gelozia lui il va face sa piarda enorm si sti cand va vedea asta? Foarte tarziu, asa ca nu-l mai suna si vei vedea ce va face pe viitor.Vei vedea daca te iubeste cu adevarat, in plus de asta te rog nu te simti vinovata cu nimic.Bafta!

| Pho3nix a răspuns:

Exagereaza cu gelozia. Pana la urma n-ai vorbit cine stie ce cu tipul ala.
Oricum, el o sa te caute. Dar daca mai exagereaza asa el are de pierdut.

Paste Fericit!

| VodkaCoca a răspuns:

Pff, sa iti spun ce mi s-a intamplat mie, prietenul meu iar fi zis cineva ca in timp ce el era la munca eu am iesit cu altu, nu era adevarat, ca eu nu ies din casa fara el, dar 3 zileeeee nu mi-a raspuns la tel la mesaje, si intr'un final a aflat ca nu era adevarat, si degeaba iti spune lumea de aici sa'i dai mesaje, crede'ma eu la zi ii trimiteam in jur de 200 de mesaje si ii explicam dar degeaba el nimic, 2 zile nu am mancat laughing, am facut crize, deci degeaba incerci daca e orgolios nu iti va raspunde oh go on, si ii scriam vreo 50 de mesaje numai cu iubyyyyyyyyyy, iubyyyyyyyyyyyy si intr'un final mi-a raspuns laughing oricum punete tu in locul lui cum ai fi reactionat? Si daca zici ca si tu de multe ori l-ai prins ca vb cu alta fata de ce nu iai reprosat si tu chestia asta? Bineintzeles depinde ce vorbea, dar nu cred ca a luat la misto rel voastra cum i-ai zis tu aluia patrimea oh go on.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Dacă s-a inervat e bine smug
Acuma serios... pune'te în locul lui şi ţie să ţi se fi întâplat toată faza. Să mergi la el şi ceva tipă să'i spună că e dulce şi pe lângă asta el să o mai întrebe cât de dulce...si i'ai spus că nu e jumătatea ta ci pătrimea worried. dintre 1/2 şi 1/4 care e mai mare? Probabil l-a deranjat mai ales ca ai făcut asta de faţă cu el

| Crs a răspuns:

Cati ani are? ca dupa comportament nu ii dau mai mult de 15 ani.

| mocatofa a răspuns:

Cunosc genul asta de baieti ' nu-l mai suna, fa exact cum face el cu tine, pana isi da seama de ceva. app daca zici ca seara asta tr sa o petreci cu el, iti spun sigur ca o sa vina, nu'i mai tolera chestii din astea, pentru ca tu o sa fi aia proasta care o sa planga mereu ' alegereea ta. ar trebui sa'i dai o lectie si in seara asta sa nu te culci cu el. asta find o pedeapsa ca te a facut!

| babygyrl a răspuns:

Nu stiu dar sa se supere asa? Poate si el vorbeste cu alte fete si tu nu stii dar ce are omul mai greseste, nu e perfect. As zice sa ii trimiti un sms si sa ii spui ca nu ai facut-o intentionat si ca iti pare rau. Ca nu e nimic serios intre tine si acel tip si etc. Cerei iertare. Nu cred ca ai facut bine sa vorbesti asa ceva cu altul, ca el e patrimea ta, dar cred ca ai vrut sa te distrezi si tu putin si nu ti-ai dat seama de ce faci si mie mi s-au intamplat din astea dar cumva am trecut peste, am scos-o cumva la capat. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el deschis privind in ochii lui si sa ii spui ca nu e nimic serios, ca iti pare rau si ca nu ai facut asta ca sa se supere el. Incearca si poate te va crede. Dar pe viitoar sa nu mai faci asa ceva ca poate se va supara din nou si te vei desparti de el si ai grija cu cine vorbesti si ce vb. Sa va iubiti mult. Pa

| ● Ďعw a răspuns:

Nus. tipu e dus.nu are de ce sa faca asa daca te cunoaste bine si stie ca nu l-ai inselat. dar se pare ca e foarte gelos.nici tie nu cred ca tiar placea sa ti se intample asta...pai si el cand vorbeste cu fete tu tot asa faci.nu cred din cele spuse de tine.totusi nul mai cauta ca sa nu si-o ia in cap si asteapta sa vezi ce face.si app paste fericithappy

| drumurile a răspuns:

S-a inervat, pai e de bine happy
acum lasand gluma la o parte, daca vrea sa vina diseara nu-l primi, dai o lectie sa te tina minte, daca te mai cauta dupa inseamna ca te iubeste daca nu...mai bine o lasati asa

| anuska a răspuns:

Nu sta cu un tip din mila iti va strica viata!

| daniela_7403 explică:

Apropo, eu de multe ori l-am prins ca vb cu alta fata!

| daniela_7403 explică:

A fost aseara la mine:laughing)a fost asa de bineeeeee! multumesc tuturor.Asa imi mai placea cum ma gelozea imi venea sa-l mushc, sa-l mananc!laughing))

| mariomario a răspuns:

Eu zic sa va maturizati amandoi.in special el

| Nicole29 a răspuns:

Sincer, nu i-a picat bine sa vada ca iubita lui ii spune altuia ca nu-l considera pe iubit jumatatea ei.Chiar daca e adevarat si nu-l consideri jumatatea ta prefera sa nu stie, dar mai sa vada ca tu vb cu un alt baiat.
Pune-te in locul lui tu cum ai fi reactionat daca el facea la fel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipu e nebun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu cum crezi ca sa simtit prietenul tau cand a citit ca este patima ta? frumos nu? tu ai dat-o in bara si daca asta simti nu-l mai amagii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpo stai linistita ca si prietenul mau face la fel...Tot timpul este foarte gelos si daca ies cu prietenele. Dar eu nu ma agit pentru ca nu imi prea pasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti raspund:stii ce l-a jignit? faptul ca ai zis patrimea si nu jumatatea, ca nu il consideri sufletul pereche, caci asta inseamna jumatate, patrimea e pe undeva o rezerva, si normal ca s-a enervat
Dar nu a procedat corect! Trebuia sa aveti o discutie serioasa, fara jigniri si sa te intrebe ce si cum, daca vrei sa mergi cu el mai departe sa nu, nu sa faca ceea ce a facut, toti conversm pe mes, mai mult sau mai putin, important este sa stii limitele bunei cuviinte, nu?
Daca tace inseamna ca va trebui sa te intrebi; il iubesc? ne potrivim? merita sa lupt pentru el? In functie de ceea ce iti vei raspunde in mod sincer ai sa poti face pasul care trebuie, si te sfatuiesc sa nu-l mai suni!
O fata trebuie sa astepte sa fie ea cautata, nu ea sa se roge de baiat, caci asta nu e dragoste, e sclavie! Ai un pic de mandrie si tu!

| oa_2847 a răspuns:

In primul rand scrie corect nu se intelege nimiclaughing