| AdeDreamz a întrebat:

Sa va prezint o situație grea.

Sunteți colegi și ați fost cei mai buni prieteni odată. La ziua lui v-ați dat seama ca sunteți îndrăgostiți dar el este împreuna cu o prietena de a ta.

El crede ca tu nu ți la el și se desparte de prietena lui dar se cuplează cu alta fata la nici o săptămână. Va certați rău din cauza asta și nu mai sunteți prieteni.

Dupa 6 luni ei sunt inca impreune dar se cearta constant, iar voi ati inceput sa vorbiti din nou si asta iti aduce aminte de vremurile bune. Tu ai realizat ca ai sentimente puternice pentru el si te omoara sa il vezi cu ea tinand cont ca nu e cea mai draguta persoana.

Ea este foarte foarte geloasa, nu ii permite sa se duca în oraș fără ea sau sa vorbească cu alte fete. Ea l-a înșelat pe el odată dar s-au împăcat din nou.

Ce faci ca sa îl câștigi?

3 răspunsuri:
| SimplePlanFanKarina23 a răspuns:

Ioi asta da situatie grea. El stie ca il placi atat de mult? Daca nu stie eu zic sa-ti faci curaj si sa-i marturisesti cea ce simti pentru el, poate si el e indragostit de tine dar ii este frica sa-ti spuna (baietii sunt mai dificili xD) sau poate se teme sa nu strice tot. Stiu foarte bine cum te simti cand zici ca nu suporti sa-l vezi cu altele, am trecut si eu prin asta, nu pot sa-ti garantez ca o sa iasa bine, poate te va dezamagi sau poate nu happy dar stii cum se spune "incercarea moarte n-are" happy

| Ada... a răspuns:

Bună! Păi în primul rând trebuie să-i demonstrezi că tu ţii la el şi că fata cu care este nu este potrivită pentru el.
Dar nu înţeleg un lucru: Dacă nu se înţeleg de ce mai sunt împreună?
Băiatul ori e cam fraier, ori o iubeşte prea mult, adică stă cu o fată care este geloasă, care în plus l-a mai şi înşelat?
Stai liniştită, dacă este deştept şi dacă te merită o să se despartă de fata respectivă până la urmă.
Tu trebuie să ai răbdare! Mult succes! kiss

| adiadrianv a răspuns:

! simplu, discuti cu el, ii prezinti situatia si il faci sa inteleaga, dar pentru. asta iti trebuie tupeubig grin rolling on the floor