| angeldevil_7103 a întrebat:

Sa va spun povestea mea...
Totul a inceput acum 2 saptamani cand m-am indragostit de un tip....de atunci a trecut o saptamana dupa care el a aflat.(ca il plac) si de atunci el tot face gesturi ciudate.adica nu ma baga in seama dar cu totate astea mi se spune adesea in pauze ca se uita la mine ex.el arunca la cos si de fiecare data cand arunca se uita la mine...ce credeti ca ma place..stupid.dar am incredere in parerile voastre funda;*

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Te place dar se da mare, cam asa fac toti baietii.

8 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu cred ca da.Probabil auzind ca tu il placi si-a schimbat atitudinea fata de tine[ca sa nu crezi ca el te place]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu i poti soune ce vrei de la el, incearca sa vezi daca se gandedte la altcineva, daca vrea pe altcineva. Sa nu stricati prietenia.

| KinderBeeeib a răspuns:

Probabil te place.De obicei baietii (nu toti) se dau mari si pur si simplu se lasa greu adica ei plac fata respectiva dar vor sa se afiseze a nu fi sentimentali iar cand fata are inima franta sa arate ca nu le pasa iar pe interior sa vor sa zica ce simt de fapt.Ei vor sa faci tu primul pas si dupa cum ai descris, l-ai facut...

Semne daca te place:

Se uita intr-una la tine?
Face glume cand esti langa el si si incearca sa te faca sa razi?
Prietenii vostrii in comun (daca aveti) iti spun ca te place?
Cand te uiti la el, se uita la tine si a intors capul?
DACA DA, TE PLACE!

REZOLVARE: 1big grinaca aveti prieteni in comun intreaba-i daca le-a zis ceva si daca nu le-a zis (trebuie sa ai grija ca acesti prieteni sa fie de incredere si sa nu-i spuna)nimic sa il intrebe ei, si sa aflii!

2big grinu-te la el (intre 4 ochi si in realitate) si spune-i:
-Bun, ti-am mai zis ca te plac si reactiile tale adverse m-au facut sa tin in mine speranta ca si tu ma placi macar putin si ma streseaza gandul ca daca nu iti spun acum am sa te pierd si daca nu ma placi te rog sa imi spui acum ca sa incetez sa visez la tine si la noi 2.
(daca spune da )
Ma bucur enorm ca am auzit aceste lucruri de la tine si vreau sa stii ca am ganduri serioase happy.

(daca spune nu)
E Ok.Tie poate iti place de altcineva. Vreau sa iti spun ca poate, e mai bine asa si ca asta e destinul, dar daca vrei lucrurile pot reveni la normal (si sa fiti iar prieteni).

Sper ca te-am ajutat si el sa te placa happy Funda te roog?

| Etiene a răspuns:

Fa acelasi gest; ai sa vezi cum reactioneaza.

| simonafrumoasa a răspuns:

Te iubeste nebuneste nu alta. Va puteti compina linistiti.

| RCristofor a răspuns:

Vrei sa-ti spun sincer? E prost.

| NightBadDreams a răspuns:

Cine ti-a spus ca sa uita la tine? prietenele tale sau prietenii lui? ai grija pentru ca mai sunt unii baieti nesimtiti care vor sa isi bata joc de fetele care ii plac sa vor sa profite de ele. happy daca nu ai noroc si s-ar putea sa te placawinking mult noroc

| Ionika01 a răspuns:

Cu siguranta te place, dar vrea sa se dea 'smecher'. Cam asa fac majoritatea baietilor...Te sfatuiesc sa fii neutra in prezenta lui ( adica sa nu-l bagi in seama decat daca vorbeste cu tine si sa nu se vada faptul ca il placi) pentru o perioada de timp si sa vezi ce reactie mai are atunci...
Sau ai putea sa te comporti si tu la fel ca el...si sa vezi ce reactie o sa aiba. Acum depinde si ce tip de baiat e...