| anonim_4396 a întrebat:

Să zicem că un bărbat căsătorit se întâlnește în secret cu o tipă necăsătorită. Cei doi nu întrețin relații intime propriu-zise, ci doar se masturbează reciproc, se sărută și își freacă organele genitale unul de celălalt, adică ea stă deasupra lui și își freacă vaginul de penisul lui, ambii purtând chiloți.

Se poate numi freacarea organelor intime unul de celălalt ca și act sexual, chiar dacă nu s-a produs intromisiunea?
Dar adulter din partea lui este?

Răspuns Câştigător
| Fantaspirit a răspuns:

Se numește peeting. Da, că încalcă infidelitatea conjugală.

| mi25 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Incalca fidelitatea, nu infidelitatea.

| Fantaspirit a răspuns (pentru mi25):

Da,am greșit eu fidelitatea big grin

13 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Lasa chestia cu pacatul, pentru ca Biblia si toate cele doar iti transmit niste mesaje principiale dupa care ar trebui sa iti formezi macar anumite parti ale gandirii.

E chiar asa de greu de realizat ca fapta "negativa moral" consta in a te implica in viata altuia atat timp tu/ persoana sunteti in alte relatii? Cu sau contact sexual, cu sau fara french kiss, cu sau fara prezervativ... In decalog o fi cu nuanta misogina, cu barbatul sa nu ravneasca ( na, nici Dumnezeu nu e perfect uneori laughing ), asta nu inseamna ca e moral ca femeia sa ravneasca, sa il faca sa-si doreasca, sa baleasca dupa ea ( hoho, si e doar o indrumare, voi va bateti joc de indrumare de cand a aparut, dar va dati sfinte, ca barbatii...)

| darrio2007 a răspuns:

Asta o fac doar copiii fricosi sau care nu stiu sa faca sex.
In situatia asta ar trebui sa faca sex de-adevaratelea.
Ce spui tu, da, este infidelitate. Oricum, nevasta lui nu l-ar crede ca a facut doar atat.
Si daca l-ar crede, l-ar lua de prost.

| RoCkKiD a răspuns:

Neah, e perfect normal. toata lumea face asta din cand in cand.

| mi25 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu este adevarat. Mai sunt si fideli si fidele.

| RoCkKiD a răspuns (pentru mi25):

Si spaghetele si taieteii.

| johnnny123 a răspuns:

Ce acrobații mentale faci ca să încerci să te convingi că albul e negru și negrul e alb...

Evident că un asemenea act reprezintă o infidelitate.

Dacă tu ai afla că bărbatul tău a făcut lucrurile alea, ce ai zice? "E ok, iubitule, bine că doar v-ați masturbat reciproc. Vineri ieșim la restaurant sau te freci cu altă femeie?"

| Hammurabi a răspuns:

În primul rând, un bărbat căsătorit care se întâlnește cu o tipă necăsătorită, n-ar participa la așa ceva. laughing
Care e logica?
Jocurile astea sunt pentru puștani de 14-15 ani.
Și da, pentru el e clar că se clasifică la infidelitate.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Logica: ea nu vrea să păcătuiască făcând sex cu un bărbat căsătorit. Pe principiul: ia doar o felie din "tort", nu tot "tortul". big grin

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt convins că pentru ea poate avea logică.
Eu vorbeam de logica lui. E casătorit, are o viață sexuală împlinită, de ce ar participa el la așa ceva?
"Păcătuiala" e aceeași și pentru ea și pentru el, indiferent că e cu intromisiune sau fără.
A păcătui ține de spiritual nu de o tehnică fizică.

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacatuirea se face si cu gandul, nu numai cu fapta.

| DjSannan a răspuns:

Adulter presupune încălcarea angajamentului marital prin întreținerea unei relații sexuale cu o altă persoană decât soția sau soțul. În cazul descris, se poate spune că există o implicare sexuală, dar este necesară evaluarea specifică a fiecărei situații pentru a stabili dacă se încadrează sau nu sub definiția legală a adulterului.

În orice caz, orice formă de înșelăciune sau comportament nepotrivit în căsnicie poate avea consecințe negative asupra relației și ar trebui evitate. Este important să se abordeze aceste probleme cu integritate și sinceritate, cu scopul de a îmbunătăți relația și a preveni orice daune ulterioare