| florocirc a întrebat:

Sa zicem ca v `ar place de un baiat. acel baiat neavand o situatie financiara. si un renume prea deosebit. iar o colega v ar spune fara sa stie ca va place de el ca. cine s `ar cb `cu ala, sau, chestii de genu. tinand cont si de faptul` ca si acelui baiat ii place de tine, si ca te `a si intrebat.
Ce ati face?! Si vreau raspunsuri sincere, pentru ca oricine poate sa zica ca. daca il iubesti ce conteaza ce zice lumea, pentru toti conteaza, deci, dau funda celui mai bun si sincer raspuns, si nefolositor celor care raspund doar sa se afle in treaba! Va multumesc anticipat :*!

Răspuns Câştigător
| Change a răspuns:

NU vreau funda ta daca nu o merit.
Intr-adevar tuturor le pasa ce crede lumea desi nu ar trebui de aceea eu incerc de fiecare data sa ignor parerile lor si sa dau atentie alor mele.
Intrebarea este "Ce vrei tu?" nu "CE vor ei?" sau "Ce cred ei?".
Singurul lucru important este ca tu sa te simti bine si daca il placi eu nu vad nici un motiv sa iti ignori sentimentul datorita situatiei lui financiare.
Serios acum, nu mai lasa lumea din jurul tau sa te influenteze, sa-ti zica ce sa faci.
Sti ce? Daca ai prieteni adevarati atunci te vor sustine.Toata lumea barfeste(Si ce?).
NU pot spune ca mie nu imi pasa ce cred ceilalti(caci as minti) dar tin cont de parerea lor doar cand este nevoie si nu pentur a discrimina sau a-mi ascunde sentimentele.
Doar nu crezi ca cei mai bogati(ca sa spun asa) au plecat tot de la bogatie? Toata lumea pleaca de undeva si nu asta conteaza in viata ci personalitatea baiatului etc etc.
am vorbit mult si nu stiu daca am ales bine cuvintele dar nu-i lasa pe cei din jur sa te schimbe in rau(schimba-i tu in bine, arata-le ca tu nu esti o materialista care isi doreste dintr-o relatie numai bani sau placerea de a te lauda ca ai un prieten cu bani sau...alte lucruri.
Alegerea ta!(sper sa fie cea corecta.asta daca il placi cu adevarat)

7 răspunsuri:
| 4l3x a răspuns:

Bai deci poate conteaza ce spune lumea, dar conteaza ce vrei tu nu ce vor ei. Conteaza ce iti place tie nu ce le place lor. Nu trebuie sa te uiti la renuma sau la situatia financiara, trebuie sa vezi in interiorul lui. Ce daca nu are bani? Banii nu aduc fericire meau. Daca va iubiti puteti trece peste orice deci si peste gura lumii si peste lipsa banilor. big grin

| Whatthehell66 a răspuns:

Hey scumpa!:*

Uite mie sincer nu mi-ar placea sa stau cu cineva care nu are un renume prea stralucit pentru ca s`ar putea sa mi`l strice si pe al meu care e destul de bun. dar cand vine vb de partea financiara nu ma prea intereseaza banii si averile unei persoane la care tin din punct de vedere sentimental.

Deci. daca ar avea un renume cat de cat bunicel as sta cu el, netinand cont de banii lui. dar daca nici renumele lui nu e prea stralucit atunci poate sa fie cat de frumos. ca nu vreau sa am de`aface. oricum "placerea" fata de o persoana este trecatoare.

sper ca te-am lamuritlaughing

| Whatthehell66 a răspuns:

Stai linistita scumpa ca ii in "reparatii" site-ul :*

| eduardinoedy a răspuns:

Eu sunt baiat si iti zic totusi ca mai mult conteaza daca te intelegi cu el decat parerea altora

| florocirc explică:

Sincer, v as da la toti funda, dar nu pot da la niciunul, nu stiu dcstraight face

| stefan_8806 a răspuns:

E FOARTE simplu: iti place de el? lui ii place de tine? ce mai astepti?

parerea mea e ca "colega" ta e geloasa. nu are nicio treaba sa se bage peste treburile altora, daca ai avea experienta in relatii cu sexul opus mi-ai da dreptate. colega ta nu va sta cu voi cand sunteti impreuna, si nici intre voi ca zidul chinezesc. "follow, your heart and not your friends"

| sssarah a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi situatie! Era pocait,corigent,mai mic la inaltime decat mine.Dar eu il placeam! Foarte mult chiar,la inceput negam ca il plac,dar dupa un timp nu mi-a pasat,la inceput toti radeau si faceau observatii dar stai linistita, dupa un timp se plictisesc, important e sa nu-i bagi in seama.Pana si profesorii imi ziceau pentru ca eu eram o eleva buna si "prezentabila" iar el...Dar nu a contat,nu au mai zis nimic, si relatia a fost frumoasa, pana cand el s-a mutat la alta scoala.Chiar daca te doare ce zic, nu-i baga in seama, o sa vezi ca o sa fi mult mai fericita.Du-te la el sa nul pierzi.Mi-ar placea sa-mi spui ce s-a intamplat pana la urma big grin. Stiu ca e cam tarziu sa-ti dau raspunsul dar... POATE TE AJUTA :*