| anonimul a întrebat:

Sal.am 14 ani si imi place o fata de 13 cu care ma intalnesc pe afara.la inceput nu ma simpatiza deloc dar apoi a vazut ca sunt de treaba si m-a rugat sa o invat sa joace fotbal si tenis cu piciorul(sunt cel mai bun de afara ). fiind fata ma mirat cam tare asta dar am acceptat.acum e destul de buna.niste baieti imaturi au intrebat o data de fata cu toata lumea:alex, tie iti place de bianca? si ea a spus:"eu si alex pastram o relatie strict profesionala". ma apreciaza de multe ori cand joc foarte bine si imi spune ca sunt de treaba ...cand mi-am schimbat tunsoarea cred ca o zis de 10 ori "iti sta foarte bine". ma plimbam cu ea si cu o prietena de ai ai si mi-a spus: "x ma considera fitoasa si urata si proasta si ofticoasa... u nu crezi ca sunt fitoasa si urata, nu? si eu i-am zis ca nu.si intr-o zi i-am zis ca trebuie sa joc serios ca ea sa joace mai bine si glumeam tot timpu. ea nu reusea sa faca nimic si spunea:te urasc si ma impingea si imi spunea"uratule" da in gluma" DAR ACUM VINE PROBLEMA: este un baiat cu care ma intalnesc mai mereu pe afara si toata lumea spune ca el si bianca se plac dar ei zic ca nu insa petrece timp cu el cum face si cu mine. dar am observat ca atunci cand e cu mine e mai vesela si vb mai frumos

IN CONCLUZIE credeti ca ma place sau vrea sa fim prieteni? sau in place pe el?

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Daca esti in faza de prietenie cu ea ( da fetele is idiaote la fazele astea) nu te place doar te considera ff bun prieten si ea find fata mai sufletista/sentimentalista te intreaba pe tine chesti gen "sunt urata" etc.Eu zic sa o intrebi spune-i ca o iubesti etc dar ti-a fost frica sa-i spui.Fa acest pas CAT MAI REPEDEhappy nu ai de pierdut cine stie ce.

| gicuu1997 a răspuns:

Nu te place, da te iubeste, da vrea sa aiba si prieten de rezerva, celălalt... fă tu primul pas si nu vei regreta

| KasFreedreams a răspuns:

straight face daah`. intreab.owinking

| Cristi441 a răspuns:

Noi nu avem cum sa ne dam seama.
Cel mai sigur este sa o intrebi sau sa ii dai de inteles ca o placi daca iti este rusine. Daca esti in relatii bune cu ea poti sa o intrebi daca are vreun sentiment pentru acel baiat dar fara sa fii indiscret. Daca vezi ca ocoleaste subiectul cel mai probabil il place dar este prea timida sa zica ceva.