| virtuamage a întrebat:

Sal, am nevoie de ajutoru vostru stau cu o fata de 2 ani de zile in ultima luna ne certam cat mai des, de fiecare data ia imi zice ca vrea sa ne desp atunci cand ne certam, apoi dupa cateva zile se impaca cu mine eu tin foarte mult la ea si ea tine la mine e foarte geloasa si foarte orgolioasa nu stiu ce sa fac intr-un fel mi-e frica sa o las poate ca o iubesc prea mult. am incercat sa stau de vb cu ea dar degeaba face la fel asta seara vb cu ea si imi zisa ca nu mai este nimic intre noi si ca ea isi vede de treaba ei... ziceti-mi ce sa fac va rog. mersi fain

7 răspunsuri:
| Question a răspuns:

Cred ca ati ajuns in moment de rascruce. E clar ca ceva nu mai merge daca certurile s-au agravat in ultima luna. Incearca sa vorbesti cu ea, sa iti dai seama ce anume s-a schimbat in ultima luna. Daca inca va iubiti ar trebui sa luptati pana la capat pentru ceea ce aveti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Harciog are mare dreptate. Tu eşti pe post de marionetă, de papiţoi. Eşti jucăria ei.
Dacă-ţi place situaţia, chinuie-te în continuare sau, ca să mă exprim superficial, "luptă pentru iubirea ta".
Dacă nu-ţi place situaţia, învinge tracul intern şi las-o.
Salut.

| Vizitiul a răspuns:

Nu stiu ce a baut Harciog, dar i-as mai da sa bea pentru ca zice bine.

| virtuamage explică:

Problema este ca eu o caut mereu chiar si azi vorbi cu ea si imi zisa ca e vrea sa isi vada de viata ei ca nu mai are incredere in mine si etc. Poate din cauza ca o caut asa des nu mai stie ce simte pentru mine? oare ar trebui sa fiu si eu indiferent ca ea?

| Struţ_7924 a răspuns:

Te-a invartit si te invarte cum vrea si tu permiti sa se intample asta constant, din cate spui. Nu mai sufar placa asta cu 'indiferenta' - ea te supune la 'teste', cine stie ce-i tot trece prin cap, te suceste ca pe o marioneta sa vada cum reactionezi si daca nu e cum vrea ea se supara si 'va despartiti', tu-i dai constant apa la moara si cel mai nasol din toata harababura asta iesi tu. Citez din ultimul tau post: 'imi zisa ca vrea sa isi vada de viata ei ca nu mai are incredere in mine si etc'. Ok, atunci, aia e. N-o mai cauta si vezi-ti de viata ta, nu cred ca mai ai ce sa incerci sa rezolvi aici. Priveste totul ca pe o experienta folositoare si comporta-te in consecinta pe viitor.

| virtuamage explică:

Am ajuns la concuzica ca nu se mai merita chiar imi doream sa ma impac cu ea dar orgoliu ei deja ma plictisit cred ca o sa iau decizia ceea mai buna... Nu o sa o mai sunt pentru ca de fiecare data zice " dar despre ce vrei sa mai vorbim ca suntem desp" sau " sa imi scoata ochii cu ce s-a intamplat inaine"...

| Struţ_7924 a răspuns:

@virtuamage - foarte bine, sper ca nu te-ai razgandit intre timp. Bafta!