| stanes1877 a întrebat:

Sal am nevoie si eu de un sfat daca se poate, am fost cu o fata timp de 2 ani dar ne-am despartit anul acesta in februarie din cauza ca eu eram prea gelos,ii interziceam cu cine sa vb, cu cine sa iasa si tot asa si cateodata o mai si jigneam grav dar ideea este ca nu o faceam intentionat doar ca pe moment poate nu-mi dadeam seama de greselile mele. Tind sa mentionez ca am iubit-o foarte mult pe perioada relatiei si sunt convins ca stia pe vremea aceia si i-am si oferit destul de multe cadouri pentru ca asa simteam eu nu pentru vreun motiv anume sau sa incerc doar s-o ***, nu in niciun caz! ( pe langa toate chestile astea m-a si inselat dar am trecut cu vederea si ne-am impacat intr-un final).Am jignit-o de foarte multe ori inainte sa ne despartim dar cu toate astea am stat si am discutat si i am spus ca nu le am spus din suflet pur si simplu ma luase valu si eram prea gelos.Eu am mai cautat-o de cateva ori(mesaje telefon) din februarie si pana in prezent dar nu mi-a raspuns si am decis sa o las balta sa nu creada ca o stresez sau ca stau numai dupa ea, dar cu toate astea imi este foarte tare dor de ea si nu-mi pot lua gandu de la ea in unele momente, nu inteleg de ce se poarta asa? As dori un raspuns din partea fetelor.merci (cei care comentati pe langa sau spuneti ceva doar la misto mai bine pastrati pentru voi ) merci iar.

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Pai cred ca se comporta asa pentru ca si tu te-ai comportat urat cu ea, e normal!
Daca deja i-ai explicat c-ai gresit si nu poate ierta, ce sa zic? aiurea, trist.
Daca va impacati comportate altfel, nu mai fi posesiv si pretuieste-o mai mult. Uite acum cand n-o mai ai iti dai seama cat de mult conteaza pentru tine.
succes

| stanes1877 explică (pentru wolder):

Merci,dar ar mai fi ceva sa mai las sa treaca o perioda de timp si dupa sa incerc sa mai vb cu ea? ...de vreo 4 luni cam asa n am mai vorbit deloc deloc.

| wolder a răspuns (pentru stanes1877):

Ai asteptat destul cred ca-i timpul sa comunicati iar

6 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Dupa parerea mea se poarta asa pentru ca meriti, si tu te-ai purtat urat cu ea.Gelozia nu e buna la nimic.Dovada e ceea ce ti se intampla acum.

| stanes1877 explică (pentru NuMaContrazice):

Dap corect dar ea nu stia unde sa se opreasca, unde sa aiba o limita chiar daca ea imi spunea ca stie unde sa se opreasca. poate aveam si motive sa fiu.

| stanes1877 explică (pentru NuMaContrazice):

Inainte sa ne despartim am mai intrebat-o daca pe viitor se va putea o impacare intre noi si a spus " sa fii convins de asta" dar situatia de acum arata total contrariu..nu prea mai inteleg nimic

| andru10best a răspuns:

Si eu as face exact ce face si ea. Ce pot sa zic... o meriti.