| anonim_4396 a întrebat:

Sal, am o problema destul de grava, de curand mi-am "belit" penisul si am vazut niste bube albe gen cosurile pe inelul penisului, vreau sa mentionez ca nu m-am spalat pana in acel moment pe capul penisului, am inteles ca este ceva igienic, m-am spalat la inceput cateva zile doar cu apa ( fara sapun ) si dupa mi-a spus cineva ca a avut si el si dupa cateva zile ia trecut (el folosise gel de dus), am folosit vreo 3-4 zile sapun, in fiecare zi ma spalam, fata de inceput a mai trecut, dar inca persista problema, inca sunt acele bubite, am cautat pe internet si am aflat ca sunt ceva gen pearly penile papules doar ca nu sunt foarte mari si nici foarte dese, am 15 ani, am mai citit la o intrebare asemanatoare ca trebuie sa ma spal zilnic, dar dupa 3-4 zile tot n-au disparut complet, zicea cineva sa folosesc apa oxigenata / ceva solutie cu iod, imi puteti da niste sfaturi? mersi

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Spala-te de doua ori pe zi si in rest lasa-le in pace. Daca chiar esti ingrijorat mergi sa te vada un medic, dar cred ca ceea ce ai tu este ceva natural.
Nici nu te gandi sa pui iod sau apa oxigenata pe capul penisului!

| BeckhamRZM a răspuns:

Da, am ceva să îți spun!

Apa caldă NU COSTĂ bani, FOLOSEȘTE-O mai des. Îngrijește-te și o să vezi că-ți va trece, ai răbdare!