| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

am o relatie de o luna sh ceva...la inceput totul era bine sh frumos..akm el face c vrea din mine...stie k il iubesk sh as face orice pt el...pur sh simplu se joaca q mine...prietenii lui zik k s-a schimbat mult d cand este q mine...sh k ma iubeste sincer...ne-am certat d 2 ori sh el a venit plangand la mine sa-si ceara iertare...dar nu stiu c sa mai cred...se joaca q mine...o zi e bine...zice k ma iubeste sh dupa aia zice k nu mai vrea sa fie q mine...tot asa...m-am saturat d chestia asta...nu mai stiu c sa fak...stiu k il iubesk...ast sfaturile voastre....:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Claudiu_7827 a răspuns:

Asta denota ca nu ai principii...Ar trebui sa ai altfel de atitudine in fata lui, sa nu mai fi atat de permisiva...Incearca sa fi mai puternica, sa-i spui in fata ce n-ti convine... daca nu se schimba lasati-o balta...relatia nu va duce nicaieri... bafta

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

1. Limba Romana (cel mai important);
2. Gandeste-te TU singura la relatia asta, pune in balanta, ce e bine, ce e rau si ia o decizie;
3. Intalniti-va si clarificati asta, fara pupaturi si alte alea, totul serios;
4. Luati o pauza.

Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tanti, cati ani ai? Ce gasesti la el? Stii ca mai exista si alti barbati pe lumea asta, nu?
Scuze ca am folosit limba romana, sper sa intelegi ceea ce am scris.

| Parintele a răspuns:

Fa si tu acelasi lucru. Nu-l mai baga in seama vreo 2 zile. Fa-te ocupata, nu vb cu el pe mess, zi-i ca ai treba, dar nu-i zi ce treaba.si vezi cum se comporta.

| bibydraguta a răspuns:

Pai fa si tu la fel daca ar tine la tine chiar asa de mult poate nu ar face asa cu tine

cami
| cami a răspuns:

Se joaca cu tine tongue
Ia atutudine! nu mai fi "papusica" lui...

| dora_7535 a răspuns:

Exact in aceeasi situatie ma aflu si eu.deja sunt la a 5a impacare si relatia din nou incepe sa se raceasca...insa de data asta daca va sfarsi va f pentru ultima data... m-am gandit si cu toate ca tin ft mult la el... m-am saturat sa ma trateze ca pe o papusa

| lia a răspuns:

Eu spun ca sa stai sa te gandesti daca stii ce este aia iubire pentru ca, ceea ce spui tu ca se intampla, nu are treaba cu iubirea. Gaseste-ti un baiat care sa te respecte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia atitudine! Fii TU, nu ii permite sa se joace cu sentimentele tale! Intalinti-va si vorbiti deschis unul cu celalalt, lamuriti-va problemele! Insa, daca el simte ca nu mai merge, nu il sufoca! Lasa-i timp, nu il mai cauta cateva zile, lasa-l sa te caute el si vei vedea daca te iubeste cu adevarat sau nu! Poate ca meriti ceva mai bun (Si eu am trecut prin asta, nu merita sa suferim din cauza lor!)Succes si nu uita ca viata merge inainte! pupici

| canarita a răspuns:

Cred ca esti adolescenta inca...de-aceea suferi si face ce vrea din tine....inventeaza ceva, fugi 5 zile de el timp in care sa nu-l mai vezi, apoi minte-l ca te-ai plictisit, ca te-ai inselat si nu-l mai iubesti si vrei sa incerci cu altcineva. E f greu, dar crede-ma ca va umbla in 4 labe dupa tine...si pe viitor nu-i mai spune niciodata ca-l iubesti

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ explică:

Gata... mi-am rezolvat problema...am vorbit cu el si i-am spus tot c am p suflet...am hotarat ca relatia noastra nu mai merge si ne-am despartit dar am ramas amici...foarte buni...va multumesc tuturor pentru sfaturi... m-au ajutat mult:*:*:*happy

| lia a răspuns:

Angel, ma bucur ca ai avut taria de caracter ca sa faci acest lucru, era cel mai potrivit in cazul de fatahee hee

| rebeka_3345 a răspuns:

Incearaca sa iti impui punctul de vedere, nu-i mai permite sa se joace cu tine, ori da ori ba! arata-i ca esti mult mai valoroasa decat crede el,,, fa-l gelos...