| pacalici a întrebat:

Sal.Am si eu o intrebare pentru fete cam prosteasca. Am auzit ca o fata nu poate ramane ansarcinata anainte de ciclu cu 10 zile si dupa. nu-s cum sa explic mai bine asa este sau este o prostie.

Răspuns Câştigător
| Maryaaaaaa a răspuns:

Da e adevarat.sincer, nu cred 100%.

5 răspunsuri:
| sylvie a răspuns:

Nu chiar 10 zile; depinde de ciclul tau(daca este regulat si daca da cate zile are).
De fapt este vorba de perioada ovulatiei in care esti fertila.
Acest calculator al ovulatiei si fertilitatii pleaca de la premisa ca ciclul ta are o lungime minima de 21 de zile si maxima de 35 de zile. De fapt, majoritatea ciclurilor care nu se incadreaza in acest interval (21-35 zile) de lungime sunt anovulatorii.
iti dau un site unde poti sa citesti, dar sa iti si calculezi exact cand esti la ovulatie http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Bafta!

| Dydy_7659 a răspuns:

Poti sa ramai oricand daca nu te protejezi... asa ca mai bine protejazate daca nu vrei suprize

| pacalici explică:

Sunt baiat nu fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata poate ramane insarcinata oricand. Asa ca daca nu vrei sa te trezesti cu mai multi copii la usa, foloseste intotdeauna prezervativ!

| Zady a răspuns:

Nu stiu eu ma cam indoiesc