| 123456 a întrebat:

am si eu o problema... m-am culcat cu pr meu pe 11 luna asta si pe 18 trebuia sa-mi vina ciclu. insa nu mia mai venit. el zice ca 100% nu s-a terminat si asta am vazut si eu. insa dc nu-mi mai vine so fi intamplat vreo dereglare ceva? ast rasp urgent.

4 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Pai.asta inseamna ca ramai insarcinata.

| MadutzaB a răspuns:

Daca este prima data cand o faci in corpul tau au loc tot felul de schimbari hormonala. Daca ati facut'o protejat nu ai de ce sa iti faci griji.Dar daca nu ati facut'o ar trebui sa iti iei un test de sarcina pentru ca nu este nevoie sa ejaculeze in tine la sfarsit ca sa ramai.pe tot parcursul actului sexual apare lichidul preejaculator care contine spermatozoizi.Iti poate intarzia si din cauza stresului sau a alimentatiei necorespunzatoare.
Succes!

| andreeutzaa a răspuns:

Ar fi cazul sa faci un test de sarcina. Tecnica de a intrerupe actul sexual in momentul in care el simte ca se termina nu e deloc eficient si cu foarte mari riscuri.Folositi prezervativul de acum incolo sa nu va treziti cu vreun copil in brate.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sigur nu a ejaculat, exista un risc de sarcina de cam 10%, ceea ce nu este deloc neglijabil. Deocamdata, intarzierea e mica sa te gandesti la sarcina, de aceea trebuie sa mai astepti. Pe 26 dimineata poti face un test de sarcina din prima urina, repetat dupa inca 2-3 zile si urmat ed un consult ginecologic.