| aLina_8828 a întrebat:

Salbig grin
azi e sf andrei si stiu ca sunt unele chestii ca la 12 noaptea daca te duci in fata oglinzii cu o lumanare ai sa-ti vezi viitorul sot laughing
e adevarata?
voi ce alte mituri mai stiti in afara de astA?
big grin
funda
>:

Răspuns Câştigător
| evelynne a răspuns:

Ca sa-ti visezi ursitul trebuie sa-ti pui sub perna 41 de boabe de grau. Daca visezi pe cineva ca-ti ia graul, atunci sigur te vei marita. Tine minte figura caci acela e barbatul ursit.
Daca vrei sa afli meseria ursitului nu trebuie decat sa topesti plumb sau cositor si sa torni usor metalul in apa. Formele pe care le ia cand se solidifica iti vor deslusi cu siguranta marea taina.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui grâu la încolțit în ajunul Sfântului Andrei. Dacă acesta este roditor, anul următor va fi unul bogat.
Pa, pa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Da-mi voie sa-ti spun ca asta nu este adevarata.
E doar o superstitie.
Nu trebuie sa te increzi in fel de fel de superstitii.

O seara placutahappy

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Nu cred in asa ceva, daca ai un prieten intreaba-l tu.
De multe ori barbati is cam lenesi si nesiguri pe ie ex: eu.
Bafta si miturile is!@#$@%*

| Tiger_9990 a răspuns:

Daca mergi cu lumanarea in fata oglinzii noaptea...rolling on the floor iti vei parlii parul si fata si vei da foc casei pentru ca e intunericrolling on the floor si nu prea vezilaughing in casa...si mai si sperii pe cei din casa! Nu fa asta!big grin