| Dranty a întrebat:

Sal'tare dragi membri ai TPU-lui am si eu o mica problema, deci sa incepem cu inceputul. Acum 2 ani (acum avand 13) am inceput sa ma uit la... stiti voi filme... ma rog. Si acum chiar vreau sa scap de aceasta dependenta. Nu ma masturbez sau mai stiu eu ce, numai ca sunt dependent de acest lucru si chiar mi-as dori sa scap de el. Avand o mica problema cu un site numit,, Politia Romana" m-am gandit sa-mi fac o promisiune mie si Celui de Sus spunandu-mi ca nu ma voi mai uita de acum incolo. Pana acum nu m-am mai uitat dar totusi simt nevoia asta, este ca un fel de drog. Daca aveti niste idei cum sa scap de acest "drog" va rog sa ma ajutati. Uneori imi vine sa ma uit la poze ( stiu ca e de toata jena si ca un copil sa se uite la asa ceva e mare pacat) chiar va rog daca aveti niste idei. Va multumesc pentru timpul acordat. Si Craciun Fericit tuturor!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti mereu lucruri cu care sa-ti ocupi mintea. Dependenta de pornografie e sursa multor rele. Te indeparteaza de realitate, iti prezinta o versiune deformata a ceea ce se intampla in mod normal in dormitor. Filmele astea-s facute sa vanda, si cauta mereu sa impresioneze prin tot soiul de scenarii care n-au nimic de-a face cu realitatea. Femeile "adevarate" nu arata ca actritele din filme porno, ci au de multe ori celulita sau sanii prea mici. Iar multe nu se prea dau in vant dupa sexul oral, ca sa nu mai vorbim de cel anal. Consecinta directa e dezamagirea. Cand o sa ai o relatie cu o fata, s-ar putea sa ai probleme, tocmai din cauza ca ti-ai format aceasta viziune nerealista in legatura cu relatia sexuala dintre doi oameni.

3 răspunsuri:
| MonsterEnergy a răspuns:

Tu iti mesteci singur mancarea? La cat de prost esti nu as zice.

| Dranty explică (pentru MonsterEnergy):

Bai desteptule eu am intrebat de niste sfaturi, nu de un idiot care n-are ce face. Cine te crezi tu bai sa ma faci prost? Ia uite ce destepti ne credem.

| beautifulpeople a răspuns:

Gandeste-te ca o persoana de care ti-e rusine ( fata pe care o placi, profesori, mama, tata)este cu tine cand te uiti