| Nita_Bogdan_Eduard_1993 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare,daca lasi o fata insarcinata si amândoi sunteti minori, ce se intampla? Platesti pensie alimentara, scoala de corecție ceva? Sau nu se intampla nimic pentru ca sunteti minori.Ps nu am facut asta, sunt doar curios.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Evident că ai obligația să plătești pentru întreținerea copilului, treaba ta de unde.
Cât despre consecințele legale, acestea nu vor fi de niciun fel dacă diferența de vârstă dintre voi e mai mică de trei ani ȘI actul a fost liber consimțit.

| Aseia21 a răspuns:

Off, iti asumi responsabilitatea asta ar trebui sa faci, si legal nu patesti nimic fiindca si tu esti minor. Iar pensie alimentară nu cred ca este cazul adică din ce din alocația ta ca minor sau părinții