| robyionutz a întrebat:

Sal TPU am si eu o intrebare.Imi place de o fata am vorbit cu ia si i-am spus pe mess ca imi place de ea si a spus ca nu stie ce sa zica.Stiu ca trebuia sa ii zic asta fata in fata si nu pe mes. Dupa asta am mai vorbit cu ea dar nu i-am mai spus ca vr sa stau cu ea.Acum fostul ei iubit vrea sa stea din nou cu ea si vad ca nici ea nu il cam refuza ce sa fac sa mai insist?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai mai multe sanse sa insisti pe langa fostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie la 12 ani. uneori trebuie sa actionez raoid sau alte ori sa nu bagi in seama.eu din pacate n-am reusit sa ma placa dar dupa cand am cunoscut alte fete am reusit.chestia e ca nu merge din prima foarte rar numai.eu mai mult am actionat chiar si l-am batut pe acela de nu stiu cate ori dar stii cred casi tu daca bati pe cineva nu poti sa il faci sa te placa.deci si dupa nu prea am bagat in seama adica cum m-am comportat eu normal in alte cazuri normale.eu zic ca n-ar fi genu tau de fata.dar stii proverbu ala. incercarea gres nu are. deci du-te la alta e sfatul meu ca sa nu mai suferi.
succes.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu sa inveti sa scrii pana sa dai sfaturi, m-am binoclat 10 minute sa-ti descifrez mesajul, ai fi bun la NASA sa trimiti mesaje extraterestrilor ca aia te inteleg, apropo proverbul ala nu exista, ce ai vrut tu sa zici este ca "incercarea moarte n-are!".
Acum sa raspund si celui ce a pus intrebarea: din moment ce a zis ca nu stie daca te place sau nu, tu trebuie sa insisti ( nu sa fii stresant), ti-as sugera sa ii spui in fata data viitoare pentru ca asa poti vedea si reactia ei.Acum nu ai decat 2 lucruri de facut: ori renunti ori o intrebi pe fata daca s-a gandit sau ma rog, s-a lamurit in legatura cu sentimentele ce le are pentru tine - daca le are.