| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU.

De ceva vreme imi place de o fata, dar din pacate toti colegii mei au aflat, inclusiv ea. De cand a aflat, n-am mai vorbit, ba chiar ne evitam unul pe celalalt. Ce ar trebui sa fac?

Mentionez ca suntem amandoi cls a 8a.

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ii e rusine de tine. vorbeste cu ea si invit-o la un suc. vorbiti si simtiti-va bine.cred ca si ea te place.Bafta!

| neutrino a răspuns:

Altadata sa iti tii gura. Gura bate fundul.

| dragos9234 a răspuns:

Poate te evita ca este timida si nu stie ce sa iti spuna.
Incearca sa vorbesti cu ea fata in fata.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Poate ii este teama k vrei sa ii spui cv(cum ar fi:daca vrea sa fiti impreuna), poarta-te frumos cu ea si nu uita sa-i zambesti.big grinhappySucces
Papa

| Pisyreamary22 a răspuns:

Ce va pasa ce spun colegii?
- Pai intra pe Facebook si vorbesti cu ea e cea mai simpla cale!
Cred ca ambi sunteti timizi acum dar. thinking Nu aveti ce face!

Eu am spus cu facebook-ul

Iti urez succes:*.

| Oana04 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.Eu am insistat. Daca te evita chiar foarte mult inseamna ca chiar nu te place sau ii e rusine. Uita-te daca se uita la tine sau iti zambeste. Cere sfatul unui prieten foarte bun.Incearca sa stai mult in grupul ei sa vezi ce reactii are.