| andy14 a întrebat:

Sal TPU sunt prieten bun cu o fata care o plac si vreau sa fie iubita mea eu i-am zis ca o plac da a zis ca amic sau ca un frate ce ar trebui sa fac sa o conving sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Esti in friendzone, cu alte cuvinte cauta alta fata. Macar invata ceva din experienta asta, ca din friendzone nu mai iesi cat traiesti.
Bafta.

9 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Probabil nu trebuie sa faci nimic, ci doar sa astepti..Nu ii poti impune ca ea sa te vada asa cum o vezi tu.

| grab a răspuns:

Singura sansa e sa o imbeti si ea sa se deztrabaleze putin.
In rest, stai cuminte!

| SiLaS a răspuns (pentru grab):

Poate esueaza laughing

| grab a răspuns (pentru SiLaS):

Sa nu punem raul inainte. macar daca o baga in coma alcoolica si tot a obtinut o partida de sex gratis, nu?! happy

| SiLaS a răspuns (pentru grab):

Corect rolling on the floor)

| syd a răspuns:

Mai asteapta pana va fi atractia reciproca, daca incerci sa o convingi acum, puteti sa va pierdeti prietenia. Poate mai tarziu se va gandi la ce i-ai spus si i se va aprinde si ei o flacara pentru tinewinking.

| ErikaEri a răspuns:

Sa o cuceresti

| uiteasa a răspuns:

De acord cu diz..am avut o experienta asemanatoare as putea spune..stiu ca majoritatea spun ca o fata si un baiat nu pot fii niciodata doar prieteni ca la un moment dat se vor indragsti unul de altul, fie ca va fi momentul potrivit sau nu..prin simplul fapt ca iai spus ca tu ai inceput sa o vezi ca pe mai mult decat o prietena fii sigura ca a iscat niste ganduri contradictorii inauntrul ei si e destul de posibil ca prin faptul ca se gandeste la treaba asta sa realizeze dupa scurt timp ca si ea simte ceva pentru tine dar nu sa exteriorizat..friendzone-ul e relativ laughing cel mai bun prieten al meu caruia ii spuneam fratiorul meu si el mie surioara a ajuns sa devina dupa vreo doi ani de prietenie iubitul meu si mrg. uite acum ca s-a terminat relatia suntem in continuare buni prieteni si am revenit la stadiul de fratior-surioara dar nu regret relatia pe care am avut-o cu el... sper sa te ajute si multa bafta happy

| MeMike a răspuns:

Uita de ea. Nu poti iesi din friendzone. Iti faci mai mult rau daca mai incerci ceva pentru ca ea te va respinge si poti sa strici si prietenia.