| Perry220 a întrebat:

Sal TPU!
Uite care e faza de ceva timp a inceput sa imi placa de o colega de cls si nu stiu ce sa fac (sunt cam timid de fire). As vrea sa ii spun ca o plac sau sa o invit la un suc cv, dar imi este cam teama sa nu ma refuze. Ne intelegem foarte bine si na nu vreau ca dupa aia sa nu ma mai bage in seama sau chesti din astea, iar de la un timp imi tot spune des pe la scl sau pe net cuvinte gen iubire, viata mea, baiatul meu, etc. In pauza cand ieseam la tigare imi tot zicea sa o iau in brate ca ii e frig, o data chiar am intrebat-o dc nu isi ia o geaca pe ea da ii este frig iar ea nu a raspuns... adica nu stiu.ce ar trebui sa fac? sau cum sa procedez?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Nu trebuia sa ii o intrebi de ce nu isi ia pe ea o geaca, fraierule! Avea nevoie de imbratisarea ta calda. Noi fetele, cand vine vorba de asta, lucrul asta marunt de a ne lua un baiat in brate, ne topeste si ne indragostim pe loc. Data viitoare da-ti seama cand ii e frig, si ia-o in brate pur si simplu. Vorbeste cat mai mult cu ea, alint-o si tu, si invit-o in oras, ca nu cred ca va refuza, dar ai grija sa nu intreci limitele la acea intalnire. Scoate-o la o cafeluta, si condu-o acasa seara, ia-o subtil de mana, si sarut-o pe obraz, si vei vedea ca dupa veti iesi si mai mult afara, si veti fi si impreuna daca fata chiar te place. Spune-i ca o placi dupa ceva intalniri. Bafta!

| Perry220 explică (pentru Florenta16):

Multumesc mult de raspuns Florenta chiar mi-a fost de ajutor thx happy

3 răspunsuri:
| Logout a răspuns:

Clar, te place! Eu cand eram mai micuta, timida si rusinoasa uite cum procedam ca sa nu fiu ranita: imi faceam un alt cont de facebook/mess si intram in vorba cu persoana respectiva, ii castigam increderea si vedeam ce da din ea, asa poti afla multe lucruri de la o persoana, crede-ma. Spor!

| Luckan110 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare acumlaughingincearca sa stai cat mai mult cu ea si timiditatea o sa treacawinking si daca nu vrei sa ii spui direct ca o placi, atunci incearca sa ii dai de inteles, exact cum face eawinking sper ca te-am ajutat, succes!