| Damian a întrebat:

va-m ajutat pana acum, acum ajutati-ma si voi pa mine, am o fata pe scara cu mine eu am 23 ea 24 de abia s-a despartit, bine ca inca mai tine legatura cu fostul, mai iesim seara la plimbare mai stam de vorba, am vorbit si despre sex si multe altele, acum treaba e ca am inceput sa am sentimente pentru. ea, si eu fiind despartit de cam aceiasi perioada ne cam potrivim la multe dar nu stiu daca i-as zice ca vreau cu ea, mi-e sa nu ma respinga, suntem doar prieteni, ne cunoastem de cand aveam 5 ani, si nu stiu cum as da ochi cu ea dupa asta... pareri? astept

Răspuns Câştigător
| Georgiana2905 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii unele reactii pe care ea, e posibil sa le aiba dar totusi nu e bine sa te risti. Ai pierde absolut tot :atat prietenia pe care o ai cu ea de atata timp cat si o posibila relatie. Grija mare la absolut tot ce faci dar mai ales la tot ce ii oferi : ajut-o sa descopere noi sentimente, sa te descopere pe tine ca posibil partener, arata-ti sentimentele pentru ea cu o mica surpriza, surprinde-o si dupa, cand vei vedea ca si ea va face un pas spre intimitate fa si tu. nu o fa sa se simta prost propunandu-i ceva mai mult mai ales ca abia s-a despartit de iubitul ei

8 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Spune-i ca ti la ea. Daca iti va raspunde la fel e posibil sa ai o sansa la ea. Daca si ei in place de tine atunci fa tu primul pas.Nu cred ca te va respingehappy Daca nu te placea nu mai statea cu tine de vorba atatea ceasurihappy sper ca te-am ajutat. bafta si fara emotiibig grin ps.Sa nu fi timidhappy

mira
| mira a răspuns:

Cucereste-o treptat.Fii mereu prezent in viata ei creandu-i o anume dependenta.De fapt, tu vrei o relatie serioasa sau una de o noapte? Daca doresti o scurta aventura, nu se cade sa o ai cu o prietena din copilarie.

| Laurici :x a răspuns:

Mai bine fi sincer decat sa iubesti in tacere! Bate apopouri subtile, iesiti la un suc vezi si tu ce simte si ea pentru tine, sunt sigura ca daca ii spui adevarul nu se va supara, si totusi, daca si ea te iubeste dar e la fel de timida ca tine, mai bine i-ai spune decat sa regreti apoi! Stii cum se spune : "incercarea moarte n-are"winking Succes!

| danielagoldica a răspuns:

Spune-i direct! Ar fi posibil sa astepte gestul asta al tau din moment ce tot iese cu tine!

| vaa a răspuns:

Stii ca daca faci vre un gest necugetat, s ar putea sa strici toata prietenia nu?
eu spun sa mai astepti un pic. dai semne ca ai place-o.
vezi daca iti da inapoi semne.
Ca sa nu iesi 'cu buza umflata'.
Oricum, cucereste o mai bine!

Baffta!

| vasiledumitru a răspuns:

Daca eziti si nu ii spui e ca si cum ai fi ales deja sa nu ii spui.
Mai bine sa ii spui decat sa iubesti in tacere. Iti zic din experienta.

| A.be.ce a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai astepti putin, mai ales ca ea doar ce s-a despartit de baiatul respectiv. Nu cred ca te-ar accepta din prima, si ai risca sa strici si relatia de prietenie pe care o aveti. Ar trebui mai degraba sa incerci sa o cuceresti, sa o faci sa uite de fostul ei prieten, iar mai apoi sa-i spui despre sentimentele pe care le ai fata de ea.

| raul_7584 a răspuns:

Ba iti zic sa nu stai cu una din cele mai bune prietene, in plus mai sunt fete si ca sa strici o prietenie de 18 ani.