| MihaiBM a întrebat:

Sall all! am o fata draguta in clasa, si imi place de ea.Dar nu stiu cum sa ii spun. Poate crede ca sunt nebun happy.Dar oricum ce trebuie sa fac ca sa o cuceresc?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nicio fată nu va zice că eşti nebun dacă o placi! laughing) Dacă vrei s-o cucereşti, atunci poartă-te frumos cu ea, consoleaz-o când e supărată, apăr-o dacă e nevoie, vorbeşte-i frumos, respectuos, dulce.
Succes!

7 răspunsuri:
| cont3aza a răspuns:

Pe o foaie/hartie/biletel, spune-i direct ca iti place de ea si fai ceva compliment apoi lasa-ti si nr de telefon, iar cand pleca in pauza plaseaza-i biletelul intr-un caiet/carte happy

| Renard a răspuns:

Eu cred că ar trebui să profiţi de această perioadă a cadourilor şi să-i cumperi ceva simbolic de 8 martie, pentru că lucrurile sunt la început ai putea alege între o cutie de bomboane şi o floare ( un trandafir cu o felicitare unde să-i scrii ceva drăguţ) ar fi un semnal potrivit. În urma reacţiei sale poţi să ajungi la o concluzie. Nu ar trebui să te gândeşti că te-ar considera nebun pentru că e normal să îţi placă de cineva...

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Trebuie sa fi dragut cu ea! Sa-i zambesti! Sa o privesti!
Sa-i faci complimente!
Sa interactioneziz cu ea!
Sa o conduci acasa!
Sa-i daruiesti eventual, o floare.
Lucruri marunte
, dar care totodata te fac sa te indragostesti!

| MihaiBM explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| MihaiBM explică:

Multumesc pentru idei

| stark47 a răspuns:

Cuvantul asta "cuceresc" cred ca ar trebui sa dispara cand e vorba de relatii! nu mai suntem in preistorie sa ne luptam pentru femele!+ele au creier ca sa l foloseasca, au sentimente ca si noi! daca iti place de cineva, singur lucru pe care l poti face e sa il spui.insa inainte de asta, poti incerca sa fii mai atent cu ea sa vezi daca "reactioneaza"

| MihaiBM explică:

Multumesc pentru raspunsuri si pentru idei