| anonim_4396 a întrebat:

Sall all. Imi puteti spune daca e vreo diferenta intre a face dragoste si a face sex?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut mihai. pai din punctul meu de vedere este o mare diferenta. atunci cand faci dragoste ii acorzi cea mai mare atentie, ii spui ca o iubesti si intr-adevar o iubesti cu adevarat, cu pasiune, cu daruire, si ii acorzi cea mai mare atentie pe care ai putut sa o acorzi unei persoane de sex opus in viata ta. iar atunci cand faci sex, practic te descarci de energia acumulata in timp, nu ii acorzi atata afectiune, *dai din cur ca cainele* imi cer scuze pentru exprimarea putin cam neortodoxa. sper ca am fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Unii spun ca DA, altii spun ca nu (nu prea multi). Adica daca un baiat ii zice fetei: "Vrei sa facem dragoste?" suna mult mai frumos si mai convingator decat daca ii spune "Vrei sa facem sex?", desi ambele duc la acelasi lucru happy (parerea mea)

| alexdx99 a răspuns:

Nu, nu este.

| buCURboss a răspuns:

Dragostea e pentru amatori, sexu e pentru cunoscatori si sex/ora la viteza e pentru mine :X Fund4? :X

| Monyktza a răspuns:

Da este o diferenta. si una mare. sa faci dragoste implica sentimente si pasiune, pe cand sexul este doar actul in sine fara sa iubesti persoana respectiva