| Speedmafia a întrebat:

Sall am cateva intrebari dar Funda
1 de ce te masturbezi?
2 cum poti scapa sa nu mai?
3 cu ce te masturbezi?

9 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Te calugaresti

| JohnnyBi a răspuns:

1. ca e normal sa vrei sa iti cunosti corpul. cine zice ca nu a dat vreodata la manivela minte. doar de curiozitate si o data tot dai.
2. ia-ti o femeie sau pune-ti boia iute pe maini, altfel doar psihic te poti limita. sa ai ambitia cand pui mana pe ea sa o bagi in nadragi.
3. cu patentu'. cum cu ce? cu mana, de aia se numeste masturbare. altfel ii zicea sex

| Speedmafia explică (pentru JohnnyBi):

Boia iutelaughing)

| JohnnyBi a răspuns (pentru Speedmafia):

Ia incearca. sa vezi daca mai pui vreodata mana pe ea. te duci la toaleta cu manusi sa o scoti din chiloti laughing

| Speedmafia explică (pentru JohnnyBi):

Asta-i tarelaughing chiar tr sa-i spun la colega meaca ea m-a pus sa pun int astahappy

| inlovewiththerainbow a răspuns:

Este o necesitate a trupului tău. Este ceva absolut normal. Astfel îți cunoști mai bine corpul. Zonele erogene, și ce te face să te simți bine (fanteziile). De ce vrei să "scapi" de asta? Din punct de vedere psihologic, este chiar un beneficiu pentru trupul și mintea ta.
Folosește-ți mânele) Obiecte (nu prea periculoase) din jurul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti e frica sa nu orbesti?

| τττ a răspuns:

Corpul tau cere asta, este perfect normal.Din punct de vedere psihologic, este un beneficiu pentru trupul si mintea ta.
1.Pentru ca este ceva normal, si trebuie sa iti cunosti corpul si zonele erogene.
2.De ce vrei sa scapi de asta? Este un lucru obisnuit, acum depinde de varsta.
3.Cu mana,sau cu obiecte nu prea periculoase(vibrator, de exemplu).
Pe scurt:Masturbarea ofera ocazia dea-ti cunoaste mai bine corpul si sa afli care sunt zonele tale erogene!
Te poti mangaia zilnic, pe picioare, coapse, burta etc.ca sa iti cunosti mai bine corpul, daca nu vrei sa te masturbezi de la varsta asta.