| Karina_2903 a întrebat:

Sall! Am si eu o intrebare si anume cum poti sa-ti ascunzi sentimentele fata de cineva? Este o solutie sa nu-l mai vezi? sau?

Răspuns Câştigător
| cristina a răspuns:

Da este
incearca si ai sa te convingi singura
la unele persoane dureaza mai mult la altele mai putin
sa stii de la mine e foarte bun proverbu
ochii care nu se vad, se uita

cu toate ca vad ca toti au zis nu e o solutie
ba da este daca nu mai este nicio solutie sa va impacati si esti sigura ca asta iti doresti cu adevarat
funda?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru ce trebuie să le ascunzi?
Nu te mai uiți în trecut!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Este o solutie foarte buna sa il eviti.Si eu a trebuit sa uit pe cineva si departarea m-a ajutat mult, chiar daca abia dupa 6 luni am inceput o noua relatie!

| Bacemi a răspuns:

Daca il eviti nu faci decat sa ii confirmi ( si sa -ti confirmi si tie totodata ) ca inca mai simti ceva pentru el. Nu este o solutie. Nu trebuie sa ascunzi, ci sa tai unde e cazul. Daca vrei sa ascunzi inseamna ca vrei sa nu mai simti. Daca simti trebuie sa arati ce simti. Asa e normal. Daca ascunzi nu e bine deloc.

| Razvan a răspuns:

Nu e o solutie. E cea mai proasta solutie.Crezi ca daca ochii nu il mai vad timpul va reusi sa stearga imaginea lui intiparita nu in minte ca de acolo s-ar sterge ci in inima? Nu te minti singura.Inchide ochii si vei vedea ca iti apare in fata ochilor exact asa cum e in realitate.Si aparitia asta fantomatica iti face mai mult rau decat aparitia lui reala.Pe principiul,"cum scoti un cui daca nu folosind un alt cui" incearca sa incepi o alta relatie cu altcinevawinking

| Floreenofficial a răspuns:

Pai te prefaci ca nu simti nimic pentru.el.Este si asta o solutie...fiindca nu va banui nimic. Dar pana la urma cum il faci sa te placa daca nu ii arati nimic?!

| Sigmund a răspuns:

Crede-ma nu este o solutie sa-ti inabusi sentimentele in tine pentru ca mai tare vei suferi si poti sa cazi chiar intr-o depresie. Din contra daca iti vei arata sentimentele si-i vei dovedi ca te merita, poate il vei cuceri si veti deveni iubiti.Succes.Si nu uita nu e o solutie sati ascunzi sentimentele.

| marla a răspuns:

Sa nu-l mai vezi sa nu mai vb cu el, sa nu-ti mai amintesti de el, sa nu te mai gandesti la el. etc etc, asta ar fi o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutia e sa te indepartezi de acea persoana dar nu se uita usor trebuie sa treaca vreo 4 5 ani sa o uiti