| denysukafrumusika a întrebat:

Sall! am un iubit si ma iubeste dar mai iubeste o fata care si ea are un iubit si nu vrea sa fie cu iubitul meu, adica au fost inainte sa fie cu mine si acum nu mai vrea! iar el a spus ca e o nesimtita si nu stie cum de inca o mai place.dar vrea sa fie cu mine! voi ce sfat imi dati? sa mai fiu cu el sau nu?

Răspuns Câştigător
| AndaVr a răspuns:

Toti zic asa insulta fetele care nu ii mai vor, daca il iubesti intreaba-l pe cine vrea pe tine sau pe ea thinking sti ce e aiurea sa fi cu un baiat si sa stii ca ii place de altcineva, ma intreb care e rostul relatiei chiar daca o sa contine nu te astepta la un sfarsit frumos presupun ca nu o sa fie de lunga durata din ce data el se gandeste la fosta iubita, vorbiti iar daca el iti confirma ca o iubeste eu zic sa incheiati relatia asta e cel mai bine pentru voi! Sper ca ti-am fost de folos :* Fundita puppy dog eyes

| denysukafrumusika explică (pentru AndaVr):

Merci chiar mi/ai fost de ajutor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru denysukafrumusika):

Cu placere :*!

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Indicat ar fi sa nu. Daca fosta lui l-ar vrea inapoi e posibil sa renunte la tine deci nu cred ca te iubeste.

| lo a răspuns:

O pierdere de timp.Va invartiti in jurul cuiului,fara nicio perspectiva.

Ori iubesti o persoana, ori nu, ori stai cu ea si te edici cu totul ei ori i-ei o pauza pana iti clarifici sentimentele. Iubitul tau s-a grabit in initierea unei relatii, el dpv sentimental nu este pregatit sa faca acest lucru, chiar daca are aceasta dorinta.Atata timp cat fosta ii bantuie sentimentele, nu poate avea o relatie normala si puternica cu tine, pana atunci pari a fi o prietena cu "dreptul de a o atinge".

Tu decizi daca doresti sa stai in umbra fostei lui prietene.

| Iubibilăă a răspuns:

Eu zic sa mai fi cu el.
Ti-a facut ceva? Nu! Atunci nu ai nicio problema.
Pa, pa.

| denysukafrumusika explică (pentru Iubibilăă):

Poate ca ai dreptate pe fiecare pers pe care o intreb imi dau rasp diferite! off

| Alexaaxc a răspuns:

Tu ai vazut ce ai scris acolo? "ma iubeste dar o iubeste si.". "Dar"-ul ala ar trebui sa iti spuna ceva-nu esti o optiune, esti o prioritate. Mai mult respect pentru tine. Spune-i sa te caute cand se hotaraste, ce rost are sa pierzi timpul ca tot tu plangi la final.