| ForeverWarrior a întrebat:

Sall ce sa discut prima data cand intru intr-o discutie cu o fata care imi place mult? Eu sunt mai timid.Va rog fara mistouri!

Răspuns Câştigător
| pisicutza_7425 a răspuns:

Pai pentru prima data ar trebui sa o cunosti mai bine si sa afli cei place, poti incepe conversatia cu buna ce faci, apoi s-o intrebi de exemplu ziua de nastere, muzicaa preferata, si tot felul si cand o sa te mai destinzi poti sa-i spui ca o placi, sper ca te-am ajutatwinking

6 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

-Despre voi 2 love struck
-Despre cum a parcurs ziua respectiva
-Despre prieteni
-Despre Sarbatori
-Despre fostele ei relatii(cred ca merita sa-i stii trecutu')
-Despre ce jocuri, activitati mai are
-Despre familia sa
-Un adevar si provocare
-Despre animalul sau(ex : CE mai face catelul tau"Numele")
-Despre orice crezi tu ca ar interesa`o

| NatureSelf a răspuns:

Daca esti timid ideia mea este, cauta ceva in cmun, intaneste-te mai des cu ea. asa va imprieteniti. spune-i ca-ti place modul in care scuipa seminte. sau mesteca guma. apropo daca esti timid ai putea so indepartezi dand dovada de neinteres, daca iubesti sau iti place de o persoana, trebuie sa faci tot posibilul sa fii cu ea. daca nu incerci, de unde stii ca nu ai avea sansa? parerea mea. happy

| BAIATUL a răspuns:

Cel mai important sfat, Daca esti timid si eviti orice cale spre inima unei fete de exemplu cand vrei sa ii spui ceea ce simti pentru ea din anumite motive gandeste-te ca daca esti timid si nu ii spui fetei ce simti ea nu o sa te observe si probabil o sa fie cu altul si tu ai sa stai sa suferi ca prostul? asta vrei? asa ca mai bine ai incerca sa iti invingi teama aceea si sa nu mai gandesti negativ.

| Tmcn a răspuns:

O saluţi, o întrebi ce face, asta mai mult ca să vezi dacă e ocupată sau are chef să vorbească cu tine. Poţi să îi trimiţi o melodie, asta dacă îi ştii gusturile în materie de muzică, să nu te trezeşti că faci o gafă. Poţi să o întrebi dacă s-a distrat în weekend, etc.

| diana22 a răspuns:

O intrebi ce mai face ce o pasioneaza mai spui si de tine cate ceva iar o mai intrebi tu ceva ce zodie e daca crede in horoscop ce hoby are.

| PastramăDeElefant a răspuns:

Ar trebui sa te comporti normal...si sa afli cei place