| ady2410 a întrebat:

Sall! Iubesc nespus o colega de clasa inca din cls a 9 a (acum am trecut a 11 a) si mi-e oarecum rusine sa ii zic k o iubesc si daca vrea sa fie cu mine
Ce ar trebui facut? Cum sa procedez? Mentionez k nu am mai iubit pe nimeni cum o iubesc pe ea

Răspuns Câştigător
| KokoFredyRadulescu a răspuns:

Fratele meu negru, trebuie sa-ti iei inima de negru in dinti si sa-i spui cum sta treaba, iar daca raspunsul ei nu este ceea ce te asteptai, asta este trecei peste ca-s muuulte fete acolo care iti asteapta iubirea, las-o pe ea daca nu apreciaza

4 răspunsuri:
| Quanah a răspuns:

Si daca ii spui, te costa ceva?! O viata ai, si trebuie sa incerci lucruri noi. Ii poti da de inteles ca vrei o relatie de la ea prin cateva vorbe / gesturi. Nu e chiar atat de greu pe cat pare.

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca, si in clasa a XI-a, conteaza si sentimentele ei pentru o relatie. Daca ei nu ii esti drag, ...degeaba dragostea ta.

| ToxicEcstasy a răspuns:

Spune`i ce simti! Ajut`o la ceva. vorbeste frumos cu ea. incearca sa o apropii de tine ca prietena, apoi sa-i spui ce simti pentru ea cu adevarat. Poate e reciproc! Incearca sa pari interesat de tot ce face. succes:*

| AlinaPristavu19 a răspuns:

Mai intai incearca sa afli daca ea simte ceva (cat de mic pentru tine)apoi fa aluzii la ceea ce simti>ea-o usurel vorbeste, fii tandru cu ea. Oricarei fete ii place asta.