| rozalina a întrebat:

Sall la toti... Daca faci dragoste si esti pe stop poti ramane insarcinata?

2 răspunsuri:
| highcoconut a răspuns:

O Doamne! deci, te sfatuiesc inainte sa iti incepi viata sexuala sa te documentezi si tu putin. Acum nu am chef sa-ti dau ditamai documentul despre reproducere asa ca o sa-ti spun direct: Nu, nu poti sa ramai insarcinata daca esti la ciclu pentru ca asta inseamna ca ultimul ovul nefecundat si mort este dat afara in perioada aceea. deci, nu, nu poti ramane insarcinata dar ar trebui sa faci sex protejat pentru ca nu stii niciodata ce se poate inampla...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici nu se țin raporturi sexuale în timpul menstrei, riscul infecțiilor este extrem de mare.
Învață să te respecți, prezervativ la purtător nu o baltă de sânge în pat.
Pa, pa.