| pisy_5459 a întrebat:

am 11 ani si 1.53 cate kg ar trebui sa am scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Http://calculator-greutate-ideala.host22.com/ completeaza aici!

9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

43 de kg ar reprezenta masa corporala ideala pentru inaltimea ta, dar avand in vedere si varsta, nu e rau daca ai in plus vreo cateva kilograme, si anume 4-5. Daca ai mai putin de 43, atunci incearca sa ai 3 mese principale pe zi si gustari intre mese si mai ales sa faci sport.

| Je_1276 a răspuns:

Cam 40...sau 35, ca daca ai sub 35, nu e bine.

| TheDaughter a răspuns:

| SnitiCuTrademark a răspuns:

Daca esti fata 43 [53-10=43] si daca esti baiat atunci 53. tongue
Data viitoare incearca sa pui intrebarea la o categorie mai... potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa carti ar trebiu sa ai 43 dar daca nu iti sta bine mai bine pui/scazi un kg pana ti se pare ti ca arati cum iti doresti

| Mayar a răspuns:

Pai habar n-am, spune si inaltimea, ca asa nu iti pot spune.
spune inaltimea, si dupa aia vedem

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

153-110=43 kghappy

| Cătălina a răspuns:

In jur de 43-44, dar difera.

| pisy_5459 explică:

Am pus la categoria asta pentru ca stiu ca la categoria asta se uita cei mai multi oameni si aveam nevoie de un raspuns rapid :p
multumesc pentru raspunsuri