| Unicum a întrebat:

Am nevoie de ajutor, deci am decis cu prietena mea sa ne incepem viata sexuala. In seara aceea am ajuns pana cand i-am introdus-o insa imi era penisul " moale " si n`am putut continua. Am ramas virgini. Peste 3 zile am incercat din nou si ne-a reusit. Astazi ea imi zice ca se simte prost, foarte prost deja de citeva zile ( din 1 seara cand am incercat ). Precizez ca in 1 seara nu ne-am dezvirginat, nu i-am rupt himenul. Imi zice ca vrea sa vomite, insa nu vomita, are greturi. In 1 seara n`am reusit sa ne dezvirginam, n`am ejaculat, a ramas virgina deci n`are cum sa fie insarcinata pentru ca n`am ejaculat pur si simplu. Cand ne-am dezvirginat peste 3 zile am folosit prezervativul, si totul a fost cum trebuie. Ce sa fac? De ce are aceste dureri? Please Help!

Răspuns Câştigător
| MrAlex a răspuns:

Nu are nimic...deci stai linistitwinking doar daca ti-ai dat drumul este insarcinata dar daca tu ai zis ca nu ti-ai dat drumul nu este si in plus simptomele astea nu vin in 2-3 zilewinking

| Unicum explică (pentru MrAlex):

Da, dar e asa coincidenta? Am in vedere poate are ceva probleme in timpul dezvirginarii... poate n`am facuT ceva cum trebuie

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă ţine "dietă", atunci acele probleme sunt din cauza acestei diete!

Iar la ginecolog POATE merge şi SINGURĂ ( fără mama ), trebuie DOAR să aibă la ea actul de identitate!

Şi NU te mai stresa, că NU ai greşit cu nimic când ai dezvirginat-o; totul a fost "normal"!

| Oana92 a răspuns:

Posibilitatea sa fie insarcinata este de 1 la 10 miliarde si oricum nu are cum sa aiba simptome asa de repede. Cel mai probabil a mancat ceva ce nu i-a cazut bine, sau are o problema la stomac, sau e de la caldura, sau poate e doar stresata si obosita.

| Unicum explică (pentru Oana92):

Intelege ca deja se simte asa vreo 10 zile, si ii trece pe cateva ore, iar se incepe. S-a inceput totul in acea seara. A crezut si ea ca e de la mancare, ca ea tine dieta, a mancat, si mancare, fructe de toate... acelasi rezultat. Ii e frica sa-i zica mamei sale fiindca acum la moment nu sunt in relatii bune, sunt certate din cauza mea si pentru ca venea spre dimineata acasa, si acum nu ii dau voie sa iasa deloc si vorbesc cu ea doar la telefon, si nu`i poate spune mamei sale sa mearga la doctor, daca e ceva pentru ginecolog? sa vada mama`sa ca nu mai e virgina, ii e frica. are 16 ani.

| Oana92 a răspuns (pentru Unicum):

Cum 10 zile? nu ziceai ca in 1? sau era 1 august?
Mama nu trebuie sa intre cu ea in cabinet, oricum nu cred ca e insarcinata. poate fi un chist sau poate chiar apendicita. cel mai bine e sa mearga la doctor! bafta!