| LukaRaw a întrebat:

am o prietena tot de varsta mea.in pauze eu si cu un baiat iesim pe banca, si vine si prietena mea si a lui
ei au o relatie mai serioasa(se saruta, se imbratiseaza), dar, prietena mea refuza mai mereu sa se aseze langa mine, nu ne-am sarutat nici macar o data
ce sa cred, ca nu ma place sau ca ii e rusine?
Va rog spuneti-mi
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Voinicuuu a răspuns:

Cati ani ai? Daca esti clasa a 6a.a 7a.e ceva "normal".si mie mi s-a intamplat asta.incearca sa fii mai distant cu ea.sa vezi cum isi revine.Nu iti fie teama ca se va despartii de tine.si chiar daca o face... Tot ea va veni la tine. Numai Bine.

4 răspunsuri:
| Tigrita a răspuns:

Daca va sarutati cand sunteti voi 2 impreuna, singuri poate ii e rusine sa se sarute de fata cu altii. Daca nu v ati sarutat pana acum sarut-o tu intr-un loc frumos in care sunteti doar voi 2.

| violetajustme a răspuns:

Vorbeste cu ea cand sunteti doar voi doi, ori e prea timida, ori poate nu stie sa sarute...intreab-o,fi langa ea daca vrei sa continui, apreciaz-o si explica-i tot ce te deranjeaza

| IceScream a răspuns:

Pai daca zici tu ca aia e o relatie serioasa doar sa se sarute si sa se imbratiseze... dupa ce zici imi pareti mai micuti oricum incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici nu cum fac majoritatea baietilor. cand vorbesc cu tine si iti cer ceva ei zici ca te obliga asa cand esti mai mica si iti pasa si te simti aiurea ca fata.asa ca ia-o usor cand sunteti doar voi 2 si explica-i ca ai vrea si tu aia si aia tongue

| AlexEuManu a răspuns:

Ii curva asc ce spun eu