| anonimguy3 a întrebat:

Am o problema ca prietenul meu(eu sunt baiat si e vorba despre un prieten de al meu), noi suntem foarte buni prieteni, dar mai nou el si-a facut o prietena cu care a mai fost inainte, si el mah tot enerveaza ca el zice ca eu n-am stat cu nici o fata dar eu am stat cu o prietena de-a mea din copilarie dar mi-e rusine sa-i spun pentru ca el e ceva gen de-ala care zice orice aude, ce ar trebui sa fac sa-i spun sau nu?sad
PS: nu sunt gelos pe el ca are prietena, dar mah enerveaza cand zice ca eu nu am avut cand am avut! X-(

Răspuns Câştigător
| Rock10 a răspuns:

Fă-ți și tu unawinking. Dacă nu i-ai spus de la început o să te creadă mincinos. Ai nevoie de dovezi așa că apucă-te de căutat.

| anonimguy3 explică (pentru Rock10):

Amm avut o prietena dar acum nu mai am, dar am sanse sa-mi fac curand pentru ca o colega de-a mea da semne ca vrea sa fiim impreuna.winking

2 răspunsuri:
| inlovewiththerainbow a răspuns:

Dacă într-adevăr ai avut o relație atunci nu văd de ce trebuie să te stresezi așa. Spune-i prietenului tău că e viața ta, propriile tale alegeri, decizii cu cine, când, cum, de ce să fii.
Nu te lua după aparențe, nu te conduce supă stereotipuri. Dacă nu ai încredere în el, atunci nu-i povesti nimic, nu o face doar de dragul spusului, doar pentru aparențe : )