| Psss a întrebat:

am pentru voi o intrebare mai delicata, deci cum credeti voi poate oare exista o dragoste adevarata intre un baiat de 14 ani si o fata de 18 ani in cazul cind ambii se simpatizeaza?

Răspuns Câştigător
| BeBeAdE a răspuns:

Buna!
I dragoste nu conteaza inaltimea, varsta, greutatea...cand iti place iti place si gata!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La virsta asta voi nu stiti ce este dragostea adevarata. Intre voi este simpatie si poate fi atractie fizica. Atit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Una este simpatia, alta este dragostea dintr-o relație.
Pa, pa.

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca poate exista! Dragostea adevarata nu are limite! Varsta nu conteaza nici atat, important e sa va iubiti!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in ziua de azi e posibil orice, numai ca de la simpatie si pana la iubire, nu este lung drumul? iar daca tu esti prea dezvoltat pentru varsta ta, e posibil.
O zi frumoasa sa aihappy

| alexandruromania23 a răspuns:

Eu cred ca poate exista eu am vazut o tanara de 13 ani cu unu de 17 deci exista sanse

| Raiiiisa a răspuns:

Poate exista, dar nu cred ca poate rezista. Fata e mult mai matura decat baiatul.

| HoneyCocaineee a răspuns:

Raspunsul e DA, exista! happy Pe bune..cunosc un caz in care ea avea 14 si el facea 18..si sunt si acum impreuna si se iubesc ca in prima zi.

| BME a răspuns:

Baiiiii treziti-va.o fata de 18 ani nu sta niciodata cu unu de 14 oricat de mare ar fi dragostea..mai ales ca baietii se dezvolta fizic si moral mai greu cu 2 ani ca fetele baiatul la 14 ani..inca se joaca cu masinutile...iar o fata la 18..ar vrea masinute dar adevarate. Poate fata te priveste ca pe un fratior de te simpatizeaza.Nici nu exista dragoste intre aceste 2 persoane.Un baiat de 18 bineinteles ca sta cu o fata de 14 pentru ca e mai mica.e in crestere are mai multa putere de convingere in toate punctele de vedere asupra ei.O persoana daca va cere sfatul aici pe TPU spuneti ce credeti nu ce cititi in carti sau vedeti la desene animate.Fraieee

| CarlaElena a răspuns:

Sigur că da! Când vei avea 20 şi ea 24 nici nu o să se mai simta. Bine, asta în cazul în care nu-şi găseşte pe altcineva până atunci.

| Azµre a răspuns:

Nu!