| huawei a întrebat:

Sall TPU"' am si eu o intrebare.Acum ceva vreme m-am indragostit de o fata mai mica decat mine cu 2 ani.sunt cam aproape 3 luni jumate de cand suntem impreuna.acum o zi m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa facem sex.am impietrit, am 15 ani si nu stiu ce sa fac.help..ajutatimaa urgent.

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Deci, daca te iubeste cu adevarat te va astepta, nu te va forta. Daca vrei sa treci la urmatorul pas, treaba ta dar sa stii ca nu e deloc bine! Adica iubita ta are 13 ani si vrea sa faca sex?raised eyebrows Nu trebuie sa faci nimic daca nu te simti in stare. E pacat sa faci ceva ce nu vrei cu adevarat, ca apoi sa-ti para rau. In plus, gandeste-te la consecinte: poate vei avea de-aface cu politia si parintii fetei, pentru ca ai facut sex cu o minora. De ce sa te pui intr-o situatie jenanta, cand pur si simplu poti sa astepti momentul potrivit. Gandeste-te cum te vei simti fata de parintii tai. Deci nu, nu e bine sa te incurci cu asa o situatie. Cum am mai spus, fata poate sa mai astepte cativa ani pana sa-si piarda virginitatea.

8 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Vezi de unde i-o fi venit ideea, or fi presand-o niste prietene nepotrivite, o fi pierdut vreun pariu... cine stie thinking eu as zice sa nu o faceti, la tine hai ca ar fi ok, dar ea e prea mica si e foarte periculos, medicii recomanda pentru fete s-o faca la 17 ani macar, iar religia recomanda dupa casatorie [nu ca s-ar respecta chestia asta big grin ]. daca insista si insista cauta un articol despre chestia asta pe vreun site medical si pune-o sa citeasca, sa vada la ce se expune. Mai ales ca... puii mei, crezi ca ea la 13 ani stie ce o fi aia dragoste sau sex? nu fa prostia sa-i intri in voie la chestia asta

| AlexEuManu a răspuns:

Fa sex fraiere nu fii prost

| neutrino a răspuns:

Te-ai bagat unde inca nu-ti fierbe oala. Amana elegant evenimentul, pana vei sti "cu ce se mananca"!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatit.
Cred ca a fost un soc laughing si eu as fi socat...
Intreab-o ce a apucat-o asa dintr-o datawinking.

| Dianaㄨ a răspuns:

Are dreptate NewBeauty, poti sa te interesezi si aici de problemele varstei fragede :
educatiasexuala.ucoz.ro/

| ellenuk a răspuns:

Cred ca daca vei face asta iti vei nenoroci viata! ce ii trebuie la 13 ani asa ceva? am 15 ani si crede-ma ca nu as face asta pentru nimic in lume! serios, nu o face caci e prea mica! mai tarziu ai sa regreti! te poate acuza de viol si nu mai stiu eu ce!

| iubesteOrezul a răspuns:

Scuze ca zic : - La 13 ani ii trebuie ****? Daca insista fa-o fericita laughing.

| GeorgeRazvan1 a răspuns:

Fa-o