| Zozoleparfumath a întrebat:

Sall TPU, am si eu o intrebare, va rog mult sa ma ajutati, nu stiu ce se petrece cu mine, ori nu il mai plac ori am o perioada de departare, il iubesc f mult.cand stau si ma gandesc daca as suferi dupa el nu pot imi vine sa urlu daca nu l-as mai avea, insa am impresia ca nu il mai plac atat de mult [fizic] nu stiu din ce cauza am asta in cap, plus ca zilele astea mi-a spus ca suntem mult mai departati fata de cum eram inaintesad, mentionez ca avem un an si cateva saptamanasad.**fuunda

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hmm,nu-ti face griji.E doar o perioada monotona.Probabil mai ai si altele pe cap,si,logic,ca iti mai versi frustrarea pe el.

Toti zicem:''Nu-mi pasa daca pleaca''!,dar abia dupa ce se inchide usa,cand gura lui zambeste alteia, cand mana lui nu o mai cauta pe a ta, cand imbratisarile nu mai vin... abia atunci regreti ca ai fost impulsiv.

Dragostea implica foarte multe compromisuri.

Da o sansa dragostei tale daca chiar simti ca il ai in inima!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,sigur il iubesti si ti-ar fi greu fara el dar treci printr-o perioada de confuzie.Fiecare are momente in care sunt confuzi si nu stiu ce vor de fapt.Incearca sa iti pui in ordine ceea ce simti si sa apreciezi mereu ce ai langa tine. Daca tu treci printr-o perioada mai dificila, nu afecta relatia voastra, nu te purta rece si indiferenta cu el pentru ca el observa schimbarile si se poate schimba si el fata de tine.Ai sa vezi ca iti vei reveni, aveam si eu perioade in care eram asa confuza si aveam asa o stare de depresie, aveam momente cand nu il suportam langa mine si apoi cand nu il vedeam ma lua dorul si parerile de rau.

| floricika_1940 a răspuns:

Probabil ca ai vazut alti baieti care gandesc si arata fizic altfel decat el.Ar trebui sa iti pui ordine in ganduri si sa ti dai un raspuns, numai tu sti care este acela, deoarece eu nu il cunosc pe el.Ar trebui sa faci asta cat mai curand, deoarece el si a dat seama de raceala pe care o ai fata de el. Oare tu sti ce simte el pentru tine? Oare te iubeste cu adevarat? Oare tu te ai plictisit? Am o intrebare pentru tine (crezi ca neaparat fizicul si frumusetea va fi vesnic asa)? Eu nu cred, in locul tau as pretui ceea ce am.

| jasmine11 a răspuns:

Uite... sti o relatie se consuma repede, si e normal sa nu iti mai placa de el, dragoste vine si trece la fel ca muzica, o data iti place, dupa scurt timp te plictisesti de ea, daca il iubesti, ar trebui sa il iubesti asa cum e, si nu conteaza aparentele, ci iubirea care o ai tu pentru el si el pentru tine, asta conteaza, daca il iubesti, asta inseamn ca il si placi, dar daca te indepartezi de el nu e bine deloc, incerca sa fi cat mai apropiata de el, si iubestel

| superdorex a răspuns:

Poate ca nu mai e acea scanteie care va tinut uniti, poate ca nu mai aveti ce oferi dragostei voastre! Daca mai vreti sa continue trebuie sa o resuscitati, daca nu ve indreptati spre o despartire, daca mai credeti in iubirea voastra luptati, nu lasat sa se stinga ca apoi sa o regretati! Trebuie sa aveti o discutie fata in fata e cel mai bine! Va urez multa bafta!

| Zozoleparfumath explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi!