| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Sall TPU, care sunt cei mai buni lubrifianți"din casa"? Adică materiale care pot fi folosite foarte bine pe post de lubrifiant, si toată lumea le are în casa. Cel mai dezvoltat si ingenios răspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Saliva este considerata ca fiind cel mai bun lubrifiant natural pentru a umezi/unge o "pasarica" mai uscata. Acest lubrifiant a fost inventat de natura este sterila, nu afecteaza latexul si o ai mereu la indemana, in mod... gratuit. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Adevarat! laughing

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde lubrifiant pentru ce. Cele mai bune sunt uleiurile, dar ele pot dizolva anumite substante (cum ar fi latexul din prezervativ), de aceea nu pot fi folosite ca lubrifianti sexuali. Dar pot fi folosite ca lubrifianti pentru balamale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lubrefiant pentru ce? Masini si utilaje grele?
pentru prezerbative din latex... apa. e singura care nu ataca latexul

| Vali1234gahavjygjaka explică (pentru suntserios):

Eu m-am referit la cei pentru sex, Dar fără prezervativ.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Poti lua niste vaselina, lubrifiaza excelent si te scapa si de scartait.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de bebelusi e bun, nu-l ai in casa, dar il poti lua de oriunde.