| TotEu1993 a întrebat:

cum fac si eu sa o uit pe prietena mea? plang in fiecare zi dupa ea, sunt numai cu gandul la ea, orce as face tot cu gandu la ea sunt, vorbesc cu ea la tel in fiecare zi. o iubesc mult si se pare ca nu mai vrea ea deloc sa ne impacam.In seara asta am gafat rau, am plans la telefon.nu ma. m putut aptine.astept sfaturi, nu vreau mistouri, rog seriozitate.Multumesc pentru intelegere

8 răspunsuri:
| Mike959 a răspuns:

Salut ocupa-ti timpul cu ceva care sa te impiedice sa te gandesti asa mult la ea si stii vorba aceea "dragoste cu sila nu se poate", nu trebuie sa te rogi de ea! Gandeste-te la o persoana care si-ar dori sa fie cu tine, acorda-i o sansa! Bafta

| mitzz2010 a răspuns:

Pff... si eu am fost la fel acum cateva zile :-

| deniisa a răspuns:

Primul lucru care ar trebui sa il faci daca intr-adevar vrei sa o uiti este sa te indepartezi de ea si de lucrurile care iti amintesc de ea, inclusiv sa nu mai vorbiti. Apoi ar trebui sa iti ocupi timpul cu alte lucruri ca sa nu te gandesti la ea toata ziua. Prietenii sunt cei mai buni in astfel de situatii, ei te pot ajuta sa treci peste si sa o uiti. Petrece-ti cat mai mult timp cu ei, iesi in oras, iar dupa ce mai trece un timp incearca sa cunosti alte fete si treptat o s-o uiti. Daca ea nu mai vrea sa va impacati incearca sa eviti sa pari vulnerabil in fata ei si sa plangi pentru ca asa nu vei rezolva nimic. Dimpotriva. Ea s-ar putea simti vinovata si ar accepta sa va impacati doar din cauza sentimentului de vinovatie si nu pentru ca mai tine la tine, iti spun asta din proprie experienta. Incearca sa te detasezi iar daca inca mai simte ceva pentru tine ea se va intoarce singura la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rupe orice legatura pe care o mai ai cu ea, incearca sa filtrezi cu alte fete. succes garantat!

bafta.

| dany1219 a răspuns:

Pai aici ai doua solutii pentru tine:
1.sa te lupti sa o recuceresti daca o iubesti mult si vrei reimpacare
2. din pacate sa trece peste si sa incerci sa o uitiwinking

la punctul 2 trebuie sa ai activitai pentru a uitawinkingsry

| Cypronge a răspuns:

Buna Denis
Imi pare rau pentru situatia in care te afli, dar iti spun ca cu toti am trecut prin cate o deceptie in dragoste dintr-un motiv sau altul.
Nu conosc motivul pentru care voi doi v-ati despartit dar indiferent de care ar fi el iti spun sa renunti.
Stiu ca e mai usor de spus decat de facut dar te aigur ca daca iei fiecare zi pe rand timpul iti va vindeca rana sufleteasca si asa cum ai iubit odata o vei putea face si a 2 oara, si atuncea vei gasi pe cineva care sa iti merite dragostea.
Stergei numarul de telefon, sterge pozele cu ea, stergeao din viata ta. Tine minte ca tu la fel ca si mine si restul oamenilor avem doar o singura viata care e pretioasa si merita traita, si trebuie mereu sa mergi inainte si sa lasi trecutul in urma ta, pentru ca daca traiesti in trecut nu poti avea vitor, traind in trecut nu vei avea experiente noi, ci doar vei retrai greselile trecutului si vei redeschide rani, asa ca renunta la trecut, ca doar viitorul iti poate aduce fericire si o noua iubire. Decizia e a ta fa cea ce trebuie fa sa iti fie bine, esti propiul tau stapan in acest aspect.

| LaraDésire a răspuns:

Trec si eu prin ceea ce treci si tu. Si daca iesi in oras cu prietenii sau iti ocupi timpul cu un hobby aceeasi chestie v. a fi. Daca incerci sa arunci toate lucrurile care iti amintesc de ea DIN CONTRA vei simti nevoia sa iti aduci aminte de ceva sa citesti arhive/mesaje orice te v. a face sa zambesti si sa plangi. Cel mai bine stai o perioada singur, daca iti cauti in momentul asta pe altcineva nu vei trece ci vei incepe cu comparatii ca de exemplu "fosta mea facea asa si tu nu". Stai ceva timp singur, vorbeste cu cineva foarte apropiat si atunci cand simti ca iti e dor de ea vorbeste cu presoana respectiva sa te consilieze si vei trece mult mai usor. Crede.ma la mine merge

| Mihai7best a răspuns:

Un singur lucru face visele imposibile : frica de esec (Paulo Coelho)... deci frate lupta pentru visul tau de a o avea inapoi ca iubita... totdeauna sa lupti pentru ce iubesti si pentru ce crezi si daca chiar nu poti (nu cred) du-te si bea ceva iti mai trece