| Sarmalute a întrebat:

cum imi pot da seama daca ma place o colega? Sunt in clasa a X-a si imi place de o colega.Cum imi pot da seama daca si ea ma place?
Dau funda.Cat mai multe sfaturi va rog!

5 răspunsuri:
| AndreiRadu00 a răspuns:

Uita-te mai atent la privirea ei cind se uita la tine

| Seyko a răspuns:

Daca te priveste insistent sau des atunci cand tu nu esti atent la ea, ai toate sansele ca ea sa te placa.

| marinaa9 a răspuns:

Cand e prin preajma ta isi aranjeaza parul(asta o poate face si din pura necesitate)te atinge "fara sa vrea" si isi cere imeidat scuze,rade la orice glume de a ta oricat de seaca ar fi,cand face ea vreo glume te cauta cu privirea sa vada daca tu reactionezi la gluma spusa anterior,sta in apropierea ta, Iti cere un foc, te intreaba cat e ceasul sau orice altceva ce poate deschide o conversatie, intoarce capul discret si se uita la tine pe furis, analizeaz-i mimica fetei si limbajul trupului, modul cum vorbeste cu tine. Sper ca te-am ajutat happy

| neutrino a răspuns:

Daca te place, atunci tu o poti astepta linistit, ea va veni in bratele tale si te va saruta. Daca nu te place, atunci nu va veni.

greece12
| greece12 a răspuns:

Daca te priveste in momentele in care crede ca nu o vezi,daca e atenta la ceea ce spui fara sa aiba aerul c-o face,daca fara sa vrea se apropie de zona in care stai tu si povestesti in pauza, daca rade la glumele tale, oricat de proaste ar fi, sunt tot atatea semne ca te place.
Observ-o, invata sa observi!