| Danysan a întrebat:

Sall TPU-Cum suntem aproape de a trece in 2014 am si eu o mica nelamurire.Ce parere aveti de baietii care isi Iubesc fetele si asteapta dupa ele sa implineasca o varsta ca sa faca Dragoste? Eu stau si ma gandesc ca poti sa astepti mult si Bine si sa ti-o ei in freza -Pana la urma nu le garanteaza nimeni ca o sa o faca cu ei laughing.

7 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ce parere am...mi-e foarte greu sa cred ca e vreunul in stare sa astepte mai mult de un an. Cum sunt multe fete care au pretentia ca vor face sex numai dupa 18 ani, si ele au 16, 17 sau chiar mai putin, baietii aia trebuie sa fie ori foarte masochisti, ori foarte siguri pe acea relatie. Nimeni nu garanteaza de fapt ca ea nu se va indragosti de altul, presupunand ca intre timp chiar el nu se indragosteste de alta. Am auzit ca unii stau si doi ani.

Riscul e MARE. Asteapta luni luni de zile si chiar un an doi si apoi fac sex si? Constata ca nu se potrivesc DELOC in pat, sau ma rog, nu cat si-ar dori. Si atunci iata o relatie ratata.

Nu spune nimeni sa faca sex de la prima intalnire insa cred ca, daca vor sa astepte de exemplu ca vor sa se cunoasca mai bine, un interval de 3 6 luni e maxim maximorum. Iar cele care vor sa astepte din cauza virginitatii, maxim maximorum un an desi na, vorba cuiva care a raspuns mai sus, o relatie intre doi parteneri e relatie DOAR cand exista sex, dragoste, spune-i cum vrei. Altfel vorba Gabrielei Cristea : de comunicat comunic si cu vecinul, de vorbit vorbesc si cu vecinul, ma inteleg si cu vecinul, poate chiar am si pasiuni comune cu vecinul. Da ma culc cu vecinul? Ei ce sa vezi, nu, si-atunci aia nu-i relatie.

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Nu iti pot spune alt ceva decat DA altfel ar trebui sa te omor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai asteapta nimeni, trebuie sa iti dai seama cand ai intrat intr-o relatie de faptul ca implica sex'. Daca stau sa ma gandesc la pustoaicle de 14-16 ani cam asa ele vor iubire dar cand le spui despre sex la unele numai gura e de ele la altele ''se gandesc ele cat de mult il iubesc pe acel baiat si ca o sa ramana impreuna foarte mult timp si ca e doar a lor'', vor atingeri dar stop. Si daca iubesti pe cineva enorm, baiat fiind nu te poti abtine ori mergi la curve ori gasesti una care are si alte accesibilitati din punct de vedere sexuale. Un baiat isi tine gura dar s-ar putea la un momentdat sa devina rece si sa nu il mai intereseze de persoana pe care o iubea el in trecut. Habarnam in ce situatie sa ma incadrez sau sa mai gandesc. Apropo nu trebuie fetele sa stie prea multe.

| Florenta16 a răspuns:

1. Esti nesimtit laughing)
2. Daca iti demonstreaza ca te iubeste cu adevarat, si alte dovezi care dovedeste dragostea ei puternica fata de tine, atunci nu ti-o iei in freza, si daca o astepti, o va face cu tine.
Normal ca o va face cu tine dupa ce ii vei pregati o camera frumos aranjata, cum vrea ea si in ce atmosfera vrea ea.
Te iubesc mai! laughing

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Florenta16):

1. Nu e nesimtit
2. Ba poate sa si-o ia in freza puternic. Sunt fete de 16 ani de exemplu care au pretentia ca prietenii lor sa le astepte 2 ANI DE ZILE sa faca sex cu ele, ceea ce e mai mult decat absurd, dar sa presupunem ca omu o iubeste si alte alea. Ce te faci daca in perioada asta de doi ani, ea se indragosteste de altu? Si uite asa baiatul care a fost in cazul asta fraier sa o astepte si chiar o iubeste, si-o ia fix in freza? Dar e probabil foarte greu sa gandim variante de scenarii, nu?

| Crissu3005 a răspuns:

laughingcategoric esti nesimtit...ai noroc ca esti simpatic

| Maxnonymus a răspuns:

Daca el o asteapta pana implineste varsta, inseamna ca o iubeste cu adevarat, iar daca ea i-a spus ca daca o asteapta o va face cu el si cand implineste varsta il lasa balta, inseamna ca ea este si a fost o cu*va dar nu din aceea care o face cu toti ci din aceea care isi bate joc de sentimente.